مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

کاهش وزن بدون لاغری صورت

برنامه مشاور یکشنبه 28 مهر با حضور دکتر مهدی خوبی، متخصص فیزیولوژی ورزشی عصب و عضله و عضو هیئت علمی دانشگاه به موضوع کاهش وزن بدون لاغری صورت اختصاص داشت.

1398/07/29
08:27

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مهدی خوبی، متخصص فیزیولوژی عصب و عضله در پاسخ به این پرسش که آیا می توان بدون لاغری صورت وزن کم کرد؟ توضیح داد: چنین چیزی امکان پذیر نیست. اگر شخصی 100 کیلو وزن دارد و قرار است به 70 کیلو برسد؛ مطمئنا با کاهش وزن، حجم صورت او هم کمتر می شود زیرا همان متابولیسمی که در کل بدن جریان دارد؛ در صورت هم اتفاق می افتد. البته راه هایی وجود دارند که صورت کمتر تحت تاثیر کاهش وزن قرار گیرد و شادابی بیشتری داشته باشد. که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.
خوبی تاکید کرد: برای کاهش وزن صبور باشید و اگر قرار است طی 3 ماه 30 کیلو وزن کم کنید؛ این کاهش وزن را به 9 تا 12 ماه طول دهید تا تغییرات تدریجی کمتر به پوست آسیب بزند.
علاوه بر این تغذیه و رژیم غذایی مناسبی را انتخاب کنید. هرگز وعده های غذایی و میوه ها را از رژیمتان حذف نکنید و برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و اصولی حتما با یک کارشناس تغذیه مشورت کنید. هرگز بعد از ورزش گرسنگی نکشید زیرا عدم وجود پروتئین لازم برای تامین انرژی بدن منجر به پروتئین سوزی و آسیب دیدن عضلات می شود. ضمن اینکه مصرف آب کافی را فراموش نکنید.
از طرفی لازم است خواب کافی داشته باشیم و افکارمان را تصحیح کنیم تا از آرامش روانی و شادابی کافی طی این کاهش وزن برخوردار شویم.
البته این نکته مهم را فراموش نکنید که ماساژ صحیح صورت تاثیر فوق العاده ای بر حفظ نشاط چهره شما طی لاغری دارد.
برنامه مشاور امروز با اجرای شهریاری پخش شد. این برنامه همه روزه بجز جمعه ها ساعت 8:30 صبح به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مشاور