مشاور هر روز به جز جمعه از ساعت 08:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

مشاور

اقدام عجیب آموزش و پرورش برای درس تربیت بدنی!

برنامه "ورزش و جامعه" این هفته (30 شهریور تا 3 مهر) به موضوع جایگاه ورزش در آموزش و پرورش اختصاص داشت.

1398/07/06
08:38

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ حسین سیاست نژاد، معاونت آموزش هنرستان تخصصی تربیت بدنی و علوم ورزشی المپیک رشت، در پاسخ به این سوال که در حوزه ورزش به کدام بخش ها باید بیشتر بپردازیم تا به هدفی که در حوزه آموزش و پرورش و تربیت بدنی داریم نزدیکتر شویم، تصریح کرد: اولویت تربیت بدنی یا علم حرکت باید مدارس ابتدایی باشد؛ زیرا رشد و تکامل حرکتی افراد از سنین پایه شروع می شود. در مدارس نیاز است که از پیش دبستانی، معلم علم حرکت یا متخصص تربیت بدنی بالای سر دانش آموزان باشد تا نحوه درست نشستن، راه رفتن، دویدن و مهارت های بنیادی را به آنها بیاموزد.
وی، به اقدام اخیر آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: متأسفانه امسال، دولت به خاطر صرفه جویی در هزینه ها بخشنامه ای به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ کرد، مبنی براینکه پایه های اول تا سوم ابتدایی نیاز به معلم ورزش ندارند؛ در حالیکه این مسئله با علم تربیت بدنی تناقض دارد. با توجه به اینکه بازنشستگان در مقطع متوسطه، اول و دوم زیاد بود؛ دولت به جای اینکه نیروی جدید جایگزین کند، اعلام کرد معلم ورزش ابتدایی در مقاطع اول، دوم و سوم اصلاً نیاز نیست. متأسفانه در حال حاضر اکثر شهرستان های ما با کمبود نیرو در این 3 پایه ابتدایی مواجه هستند.
سیاست نژاد، در مقابل اینکه گفته مجری برنامه که ما بسیاری دانش آموخته تربیت بدنی داریم که بیکار هستند، عنوان کرد: بله؛ اما به هر حال استخدام نیروی انسانی جدید برای دولت سخت است و مراحل قانونی خاص خود را دارد. راحت ترین و میانبرترین کار این بود که مسئولان آموزش و پرورش چنین تصمیمی بگیرند.
برنامه ورزش و جامعه، با اجرای نوروزی، روزهای شنبه تا پنج شنبه، ساعت 11:30 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مشاور