مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

رابطه ورزش با احساس رضایت و شادی در زندگی

در برنامه "مشاور" شنبه 29 تیر، دکتر وجیه الله چشمه سری، کارشناس آسیب های ورزشی، در ارتباط با تأثیر ورزش بر افسردگی نکاتی را ارائه کرد.

1398/04/29
13:12

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دکتر وجیه الله چشمه سری، کارشناس آسیب های ورزشی، در پاسخ به این سوال که آیا می توان به ورزش در حوزه افسردگی هم نگاه کرد یا این بحث تخصصی است و به دوستان روانپزشک ارتباط پیدا می کند، بیان کرد: مطمئناً این بحث در ورزش خیلی جای دارد. در ذهن ما بیشتر ورزش حرفه ای و قهرمانی وجود دارد؛ اما واقعیت ورزش سلامتی و تندرستی، ورزش آماتور و همگانی است. ورزش آماتور، ورزشی برای جسم و روح است.

وی، خاطرنشان کرد: همه انسان ها بعد از فعالیت بدنی، اعصاب آرامتر دارند و خوش اخلاق تر هستند؛ هر چند ممکن است اوایل فعالیت بدنی دچار خستگی شویم؛ اما از لحاظ روحی خیلی متفاوت هستیم؛ به ویژه اگر این ورزش ها آبی یا گروهی باشند.

دکتر چشمه سری، در خصوص تأثیر ورزش بر روابط خانوادگی و ایجاد زندگی شاد اظهار کرد: درست است که امروزه شرایط زندگی ها سخت شده و بسیاری از افراد مجبور هستند زمان زیادی را صرف کار کنند تا خانواده در رفاه باشند، اما خود فرد از همه مهمتر است و اگر یک پدر از لحاظ جسمی و روحی سالم باشد، می تواند به خانواده اش خدمت بیشتری کند. شاید خانواده لبخند پدر را بیشتر از درآمد بالاتر دوست داشته باشند.

این کارشناس در ادامه عنوان کرد: متأسفانه زندگی امروزه باعث شده تحرک افراد کم شود و هر چه تحرک کم باشد، انسان ها به بی تحرکی عادت می کنند که این سد را فقط با ورزش می توان شکست.

برنامه مشاور، روزهای شنبه تا پنج شنبه، ساعت 8:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مشاور