باشگاه پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 60دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه

علت کناره گیری مالک باشگاه نساجی

برنامه "باشگاه" روز پنجشنبه 20 تیر با حضور فرهاد صنیعی فر، مالک باشگاه نساجی به بررسی علت کناره گیری او از مالکیت این باشگاه پرداخت.

1398/04/21
21:19

به گزارش رادیو ورزش؛ فرهاد صنیعی فر، مالک باشگاه نساجی مازندران پیرامون شرایط این باشگاه و علت کناره گیری او بیان کرد: در این 2 سالی که در نساجی حضور پیدا کردم، تمام رده‌های باشگاه از پایه تا بزرگسالان در لیگهای دسته یک و دو بودند که با لطف خدا، مردم و تماشاچیان مازندرانی بعد از چند سال به لیگ برتر صعود کردند. این باشگاه بزرگ محق بود تا در لیگ برتر حضور پیدا کند.
او افزود: مشکلات زیادی بود و امسال نیز حقیقتا نمی‌توانستیم، تیمداری کنیم. یا باید کار را مانند 2 سال گذشته قوی ادامه می دادیم یا باید کنار می‌کشیدیم. شرایط درستی ایجاد نشد و همین امر باعث شد تا ما کار را به گروه جدیدی بسپاریم. البته واگذاری نساجی همچنان قطعی نشده است.
صنیعی فر تصریح کرد: برای تیمداری در لیگ برتر باید سخت افزارهایی چون زمین، خوابگاه و ... فراهم باشد. از نظر روانی، فکری و بدنی هوای بازیکن و کادر فنی را داشت. ما هم در قائمشهر مهمان بودیم، هم در شهر‌های دیگر! معنی نداشت که در قائمشهر هم هتل بگیریم و هم 90 تا 100 میلیون هزینه کنیم تا بازی را انجام دهیم. حتی در رده پایه نیز همین مقدار باید خرج می‌شد. از درآمد 100 میلیونی بلیت فروشی، تنها 42 میلیون به دست ما می رسید. در مورد بلیت فروشی به ما گفته می‌شد که همه دریافتی‌های حاصل از بلیت فروشی به جیب باشگاه می‌رود. در بازی‌هایی با تیم هایی چون استقلال، پرسپولیس، سپاهان و ... بالغ بر 15 هزار نفر به ورزشگاه می‌آمدند و بلیت 10 هزار تومانی می‌خریدند و هیچگونه اعتراضی بر قیمت بلیت نداشتند و با همراهی هایشان به ما روحیه می‌دادند. صد و چهل تا پنجاه هزار تومان درآمد بلیت فروشی در هر یک هفته در میان بود. حالا باشگاه ما هر یک هفته در میان تنها 42 میلیون تومان دریافت می‌کرد.
وی عنوان کرد: ما قصد نداشتیم درآمد زایی زیادی از بلیت فروشی داشته باشیم. اما می‌خواستیم از پول میزبانی سود ببریم و بابت هتل و زمین خرج کنیم. اینجا سیستم مقصر است و همین باعث شد تا ضرر کنیم. فوتبال ما حالا حالا‌ها درگیر این مسائل است. ما قصد داشتیم به تیم پایه ها بیش از پیش برسیم اما محدودیت داشتیم.
او در مورد بدهی‌های باشگاه نساجی بیان کرد: من که به عنوان مالک وارد فوتبال میشوم بر این واقف هستم که فوتبال درآمد آنچنانی ندارد. فوتبال در ایران فقط مشکل دارد. من یکی از مشکلاتی که خود شخصا در این 2 سال دیدم بدهی‌های قدیمی بود که توسط مدیران قبلی پرداخت نشده بود. در نتیجه بدهی‌ها انباشته می‌شد. 80 درصد بدهی‌هایی که الان نساجی دارد تماما به دوران قبل مربوط می‌شود.
مالک پیشین نساجی ادامه داد: تیم به گونه ای توسط ما بسته شده که مالک جدید تنها به فکر تیمداری باشد و به فکر پرداختها نباشد. به آنها گفتیم از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم. مردم قائمشهر عاشق تیم نساجی هستند و از گوشه کنار شهر برای دیدن فوتبال به ورزشگاه وطنی می‌آمدند. مسئولان ما از این پتانسیل غافل شده و استفاده نمی‌کنند. مسئولان از فوتبالیست‌ها و هواداران استان‌ استفاده نمی‌کنند و حمایت مالی از مالکین نیز صورت نمی‌گیرد.
صنیعی فر خاطر نشان کرد: متاسفانه ما از لیگ حرفه‌ای تنها نام حرفه‌ای را یدک می‌کشیم. لیگ حرفه‌ای دارای تعریف است و یکی از تعریف‌ها در مورد سخت افزار و دیگری بودجه مربوطه است که این بودجه اینگونه به دست می‌آید که مالکین دارای شرایطی باشند که اوضاع اقتصادی را کنترل کنند. متاسفانه جز 3 یا 4 تیم در لیگ برتر بقیه باشگاه‌ها مصرف کننده هستند. سپاهان، ذوب آهن، فولاد، سایپا و پیکان باشگاه‌هایی هستند که از سوی شرکت‌های تولیدی مطرح می‌شوند و مشکل مالی آنچنانی ندارند.
برنامه "باشگاه" روز پنجشنبه 20 تیر با اجرای زاهدیان پخش شد. این برنامه پنجشنبه ها ساعت 18:35 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
باشگاه