گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

كردستانی: مرام پهلوانی به بُعد قهرمانی ورزشكار معنا می‌دهد

كاپیتان تیم‌ ملی والیبال نشسته گفت: مرام پهلوانی تاثیر زیادی در بُعد قهرمانی هر ورزشكار دارد.

1400/03/08
11:42

به گزارش رادیو ورزش؛ عشرت كردستانی كاپیتان والیبال نشسته بانوان ایران در گفت‌وگو با برنامه گلخونه درباره مرام پهلوانی میان ورزشكاران كشورمان بیان كرد: مرام پهلوانی به بُعد قهرمانی هر ورزشكار خانم یا آقا معنا می‌‌دهد. ما ایرانیان به خاطر تاثیر از اسلام و مسلمان بودنمان و اقتدا به امیر المؤمنین مولای همه شیعیان، از پهلوانی الگوی خوبی گرفته ایم.


او افزود: علاوه بر اینكه از دیرباز پیشینه قوی در این زمینه داریم و در سالیان گذشته شاهد دستگیری و تواضع پهلوانان بودیم. اخلاص در عین زور بازو داشتن، رفتاری مخلصانه خاكی بودن از ویژگی اكثر پهلوانان ایرانی بود. آن‌ها دلسوزانه پای حرف مردم می نشستند، كنار بچه مانند بچه در كنار بزرگتر و خانم ها برایشان بزرگتر می‌شدند. پیشتر با حضور پهلوانان ایران زمین در برنامه عصر جدید هم نشان داده شد پهلوانی حرف های زیادی برای گفتن دارد. شیفتگی، عشق و علاقه، گفتمان با مردم در این فرهنگ محسوس است.


كردستانی درباره اقدامات خیرخواهانه اخیرش به نفع مردم كم بضاعت اظهار كرد: خدا را شكر لطف و اعتماد مردم به قهرمانان موجب این اتفاق شد و ما از لطفشان همیشه بهره بردیم. البته مردم كرمان دیار كریمان همیشه در هر زمانی برای كمك به مردم ورود كرده اند. خدا را شكر پویش های مختلفی را داشته ایم كه همه این‌ها نشات گرفته از مرام كمك به همنوع است. علاقه و عشق به همنوع موجب می شد تا پای این كار بمانیم و لطف مردم هم همراه ما شد.

دسترسی سریع
گل خونه