گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

راهكارهای مقابله با كمرویی (قسمت دوم)

در برنامه "گلخونه" یكشنبه 6 مهر، دكتر سهیلا ساكی، روانشناس در ارتباط با با بحث كمرویی و تنهایی مطالب و راهكارهایی را بیان كرد.

1399/07/06
11:56

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر سهیلا ساكی، روانشناس، در خصوص موضوع برنامه گفت: وقتی صحبت از تنهایی می كنیم، یك تنهایی خوشایند و یك تنهایی ناخوشایند داریم. وقتی سری به زندگی بزرگان و اندیشمندان می زنیم، می بینیم افراد تنهایی در زندگی شان بوده اند؛ اما آنقدر از این تنهایی برای تعقل، تفكرو پیشرفتشان استفاده كرده اند كه اسم آن را تنهایی خوشایند می گذاریم.
وی، ادامه داد: در تنهایی ناخوشایند افراد از تنها ماندن از جامعه، زندگی و خانواده در عذاب هستند. اگر احساس تنهایی به یك اختلال منجر شود كه ما را از كار روزانه، زندگی و شغلمان برحذر دارد، توصیه می كنم كه حتماً به روانشناس و روانپزشك مراجعه كرد؛ زیرا حتماً باید درمان شد.
دكتر ساكی با بیان اینكه ما انتخاب می كنیم كه چطور زندگی كنیم، افزود: افراد تنها اگر نگرششان منفی باشد، انسان های حساس و آسیب پذیر هستند و حضور دیگران را تهدید می دانند و وقتی با دیگران روبرو می شوند، دچار اضطراب و استرس می شوند. كسانی كه نگرش منفی در رابطه با تنهایشان دارند، خودشان را تحقیر می كنند؛ احساس شرم و گناه دارند و فكر می كنند همیشه در معرض قضاوت دیگران هستند.
افرادی كه تنها هستند و نگرش مثبت دارند با حضور در تعاملات اجتماعی و گروه های ورزشی شرایط زندگی را می گذرانند و همیشه به دنبال این هستند كه تكنیك ها را دریافت كنند. اینگونه افراد اگر در شرایطی قرار بگیرند كه دیگران آنها را ترك كنند، خیلی آزرده خاطر نمی شوند؛ زیرا نگرششان مثبت است.
این روانشناس تصریح كرد: در بحث مقابله با كمرویی علاوه بر نكاتی كه در جلسه قبل اشاره شد، آموختن مهارت پاسخ دهی و بالا بردن آستانه تحمل تردشدگی از مسائل بسیار مهمی است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده صحبت های كامل این متخصص حركات اصلاحی باشید.
برنامه "گلخونه" امروز با اجرای شهریار شهریاری روی آنتن رفت. این برنامه با محوریت ترویج سبك زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حركتی در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با كارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه "گلخونه" پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
گل خونه