گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

ترشح زیاد اسید معده و مبارزه با چاقی

در برنامه "گلخونه" چهارشنبه 18 خرداد، مهدی خوبی، متخصص فیزیولوژی ورزشی درباره ترشح زیاد اسید معده توضیحاتی را ارائه كرد.

1399/04/18
12:00

به گزارش رادیو ورزش؛‌ مهدی خوبی، متخصص فیزیولوژی ورزشی، در خصوص مشكل ترشح زیاد اسید معده اظهار داشت: به افرادی كه مشكل اسید معده دارند، توصیه می كنم كه هر چه سریعتر به یك متخصص گوارش مراجعه كنند؛ چراكه زكریای رازی در این زمینه می گوید انسان سالم كسی است كه معده سالمی داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید سالم باشد و تمام اندام ها و ارگان های بدنت سالم باشد، باید سلامتی معده ات را تضمین كنی.
وی همچنین درباره گرسنگی پی در پی افراد مبتلا به مشكل ترشح اسید معده گفت: این موضوع یك عادت است؛ به طور مثال بعضی افراد می گویند من 6 صبح باید صبحانه بخورم؛ اگر صبحانه نخورم، گرسنه و كلافه می شوم. توصیه ما و سایر متخصصین تغذیه و ورزشی این است افرادی كه می خواهند وزن كم كنند، در هنگام گرسنگی نباید خودشان را اذیت كنند.
دكتر خوبی، ادامه داد: شما می توانید در هنگام گرسنگی مقداری غذاهای كم كالری مانند میوه ها را مصرف كنید. میوه ها، آب، ویتامین و مواد معدنی زیادی دارند؛ اما كالری چندانی ندارند. این موضوع باعث می شود از یك طرف احساس گرسنگی رفع شود و از طرفی دیگر باعث می شود انرژی منفی در بدن اتفاق بیافتد و آرام آرام دچار كاهش وزن شوید؛ اما توصیه می كنیم كه ورزش هم فراموش نكنید.
برنامه گلخونه امروز با اجرای شهریار شهریاری واختر زورقچیان روی آنتن رفت. این برنامه به تهیه كنندگی یوسف فرجی و محسن افضلی، روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:00 به مدت 1 ساعت روی آنتن رادیو ورزش می رود.

دسترسی سریع
گل خونه