از ساعت به مدت

افشاردوست: كمیته ارزیابی باید علل شكست و پیروزی تیم های ملی را بررسی كند/ مردم فهیم ایران روز جمعه پای صندوق خواهند رفت

عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال درباره بردها و باخت های رشته های مختلف ورزشی توضیحاتی را مطرح كرد.

1400/03/26
13:23

به گزارش رادیو ورزش؛ محمود افشاردوست عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال در گفت و گو با برنامه ورزش و جامعه درباره بردها و باخت های رشته های مختلف ورزشی و دیدارهای تیم ملی در لیگ ملت های والیبال بیان كرد: به طور كلی بخش عمده فعالیت دولت ها به افزایش شور و شعف منجر شود. شور و نشاط جامعه باعث افزایش كارایی در می شود. رضایت روانی در جامعه روی روند كاری اكثر افراد مخصوصا ورزشكاران موثر است. ورزش یكی از راه هایی است كه به صورت مستقیم و آسان روی نشاط جامعه اثرگذار است تا كارایی جامعه را افزایش دهد. سهم همه ورزش ها در این مورد بالا است. برد و باخت باعث خوشحالی و نگرانی جامعه می شود كه البته باخت برابر ستاره های دنیا باعث بالا رفتن شور و شعف خواهد شد.

او گفت: در زمان پیروزی ها وظیفه بسیار سنگینی داریم. باید منفعت جامعه در آن دیده شود و البته راه پیروزی و تداوم بخشیدن به آن منجر به پیروزی های پی در پی هم می شود. باید نگاه درستی در پیروزی بشود. وقتی تیم ورزشی به مسابقه ای اعزام می شود نوع هدفگذاری برای ورزشكار و ورزش تیمی اهمیت دارد. این مورد رابطه مستقیمی با توقع مردم دارد. ئ اینكه توقع فنی حضور در بین 4 تیم برتر دنیا را ایجاد كنیم اما توقعات بالاتر رفته و به فینال برسد, بار توقع بالا برود می تواند كه نارضایتی ایجاد و بدبینی به وجود می آید. باید در ابتدا توان تیمی خودمان را بدانیم و بر اساس این توان نوع برخورد را مشخص كنیم. ما می توانیم كمی بیش از توان از ورزشكار از آن ها توقع داشته باشیم اما پرداخت بیش از حد به موضوع می تواند تبعات سنگینی داشته باشد.باید همه ذی نفعان ورزش با حواس جمع این موضوع را پیش ببرند تا در نهایت به نشاط جامعه منجر شود.

افشاردوست تصریح كرد: قطعا چه در برد و چه در شكست ها باید بررسی و ارزیابی داشته باشیم. طبیعی است وقتی مسیری طی می شود تا ورزشكاران روانه مسابقات شوند و آن چیزی كه انتظار مردم و جامعه ورزشی است اتفاق نیافتدا با تشكیل كمیته ارزیابی تمامی جوانب در نظر گرفته شود. مدیریت فدراسیون, مدیریت تیم تداركات, پیشتبانی و ایجاد فضای آرام برای تیم ورزشی در نتیجه گیری دخیل است. همه این فاكتورها باید كنار هم باشند.مشكلات اگر به زبان بیاید و بپذیریم كجا اشتباه كرده ایم, هم جامعه از ما می پذیرد و هم اینكه ما گام بعدی را برای پیروزی برمی داریم.

او درباره حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری اظهار كرد: مردم فهیم كشورمان طی 42 سال وظایف خود را می دانند و انجام داده اند. آ نها قطعا در پای صندوق ها می آیند و قطعا گزینه های مختلف را بررسی كرده اند و انتخاب اصلح را انجام می دهند. جامعه ورزش هم از این قاعده مسثتنی نیست و پای صندوق های رای می رود.


برنامه ورزش و جامعه هرروز به غیر از جمعه ها ساعت 12 از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه