از ساعت به مدت

علیرضا رضایی: به ورزش های انفرادی كشور رسیدگی زیادی نمی شود

سرمربی پیشین تیم ملی امید كشتی آزاد گفت: چشم امید بازیكنان در هر رشته به مسئولین است و آن ها باید شرایط خوبی را برای ورزشكاران مخصوصا در رشته های انفرادی فراهم آورند.

1400/03/18
17:14

به گزارش رادیو ورزش؛ برنامه امروز "ورزش و جامعه" با علیرضا رضایی سرمربی پیشین تیم ملی امید كشتی آزاد و نائب قهرمان المپیك 2004 آتن به گفت و گو پرداخت.

علیرضا رضایی با اشاره به تعصب ملی گفت: من تا جایی كه حضور ذهن دارم در سال هایی كه به عنوان ورزشكار و حتی كادر فنی تیم كشتی بودم، كشتی گیران با همه توان برای ایران و ورزش كشور جنگیدند و با تمام وجود مبارزه كرده و آسیب دیدند و طبیعی است كسانی كه راهی المپیك می شوند این احساس مسئولیت را بیشتر دارند. اما این تعصب باید دو طرفه باشد چرا كه چشم امید بازیكنان در هر رشته به مسئولین است و آن ها باید شرایط خوبی را برای ورزشكاران مخصوصا در رشته های انفرادی فراهم آورند. برای مثال لیگ هایی مثل كاراته، كشتی و وزنه برداری رسیدگی زیادی به آنان نمی شود چه بسا كه بار اصلی ورزش كشور بر عهده این ورزش ها می باشد. ورزشكاران ما از نظر تعصب و آن عشقی كه به وطن و میهن خود دارند زبان زد بوده و اگر وظایف مسئولان منتهی به مسابقات نباشد و در طول سال بتوانند آن ها را تامین نمایند بسیار خوب می شود چرا كه كسانی كه در طول سال ورزش حرفه ای انجام می دهند دیگر توان انجام كاری را نداشته و باید تامین شوند تا با انگیزه بیشتری وارد رقابت ها شوند.

سرمربی پیشین تیم ملی امید كشتی آزاد در خصوص وظایف طرفداران و تماشاچیان افزود: ما نیازمند یك فرهنگ سازی در سطح جامعه هستیم و فقط ورزشكاران نباید در این حوزه اقدام كنند. یكی از ركن های اصلی ورزش تماشاچیان و علاقه مندان به ورزش هستند كه با تشویق های خود انگیزه ورزشكاران را در همه رشته ها دو چندان می كنند و ما باید منصف باشیم و با انصاف به زحماتی كه ورزشكار می كشد نگاه كنیم. ورزش دو سویه است یك سو برد و یك سو باخت است و باید در روزی كه ورزشكارمان هم می بازد از او حمایت كنیم و در واقع حمایت از ورزشكار اولویت ماست و ورزشكاری كه در طول سال زحمات زیادی را متحمل می شود همان طور كه در روزهای خوشی و برد در كنار ورزشكاران هستیم و به آن ها افتخار می كنیم و روزهایی هم كه موفق نمی شوند و شكست می خورند هم باید احساسات خود را كنترل كنترل كرده و به آن ها امید و انگیزه دهیم تا در میدان های بعدی با انرژی دو چندان ظاهر شوند و قطعا مردم كشور این مساله را درك می كنند و هر نتیجه ای كه ورزشكاران در رشته های مختلف كسب می كنند را پذیرفته و می دانند كه این عزیزان با تمام وجود برای خوشحالی مردم تلاش می كنند.

گفتنی است برنامه ورزش و جامعه هر روز از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 12 روی موج 92 مگاهرتز رادیو ورزش می رود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه