از ساعت به مدت

شكوری: قبول داریم جمع آوری پول هودارای باشگاه پرسپولیس حرفه ای نیست/ تنها 2 و نیم میلیارد تومان پول جمع آوری شده است

مدیر اجرایی باشگاه پرسپولیس تهران گفت: ریال به ریال پول جمع آوری شده هواداران برای باشگاه خرج خواهد شد.

1400/03/12
12:42

به گزارش رادیو ورزش؛ ابراهیم شكوری مدیر اجرایی باشگاه پرسپولیس تهران در گفت و گو با برنامه ورزش و جامعه درباره پویش كمك های هواداری كه در یك هفته اخیر توسط این باشگاه انجام شد, بیان كرد: در ابتدا از همه هواداران با وجود مشكلات اقتصادی كه پول به حساب باشگاه واریز كردند سپاسگزارم. آن ها اتفاقی تاریخی را رقم زدند كه این مورد یك هزارم پتانسیل باشگاه پرسپولیس است. ریال به ریالی كه برای باشگاه خود پرداخت می كنند روی چشم ما جا دارد.

او ادامه داد: اینكه این اقدام حرفه ای است یا نه, باید اعتراف كرد كه واقعا حرفه ای نیست اما اگر در شرایط حرفه ای و باثبات قرار داشته باشیم از هوادار پول طلب نمی كنیم. بنابراین باید درآمدهای جانبی دیگر هم محقق شود اما متاسفانه كمك هزینه یك ریالی هم به پرسپولیس پر افتخار با تماشاگران متعدد نمی شود. پرسپولیس فینالیست آسیا است اما برخی از اقدامات اصلا رعایت نمی شود. حق كپی رایت هم دیگر مسئله ای است كه از آن متضرر شده ایم و باشگاه پرسپولیس از این بابت درآمدی ندارد. واقعا هزینه های روزانه باشگاه ما را كفاف نمی دهد.

شكوری گفت: متاسفانه باشگاه های استقلال و پرسپولیس مانند تیم های دیگر از بودجه خصوصی استفاده نمی كنند. باشگاه پرسپولیس وقتی به عنوان یك تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا شركت می كند در واقع اعتبار فوتبال ما را زنده نگه می دارد. از هواداران با این شرایط درخواست كمك داریم. در این مدت كه سمیعی مدیرعامل است و سایر عزیزان در باشگاه حضور دارند علاوه بر هزینه های جاری, قراردادهای زیادی مانند پرونده بودیمیر, اوساگونا, خواكین, كالدرون و ... روی دست باشگاه بود كه عجیب و سرسام آور است و از عهده هیچ باشگاهی برنمی آید. مجددا قدردان هواداران هستیم.

او درباره گزارش هفتگی باشگاه پرسپولیس كه طبق قول خود چهارشنبه به چهارشنبه گزارش بدهد, بیان كرد: قرار ما با هواداران این بود چهارشبنه به چهارشنبه گزارش دهیم اما الان چون ختم حمید جاسمیان است به باشگاه نرسیده ام. تاجایی كه می دانم نزدیك 2 و نیم میلیارد پول جمع آوری شده است كه در برابر بدهی های باشگاه ناچیز است. باید گفت پرواز به گوا نزدیك به 2 و نیم میلیارد تومان هزینه داشت. پروازهای حین فصل هم رقم گزافی است. ما تمام تلاشمان را برای موفقیت می كنیم اما امیدواریم قوانین فوتبالی در ایران مطابق با قوانین حرفه ای فوتبال وضع شود.

شكوری در خصوص حاشیه های ناشی از اتفاق عنوان كرد: یك تیم حرفه ای در مدیریت باشگاه پرسپولیس روی كار است و در فضای مجازی به طور مستقیم هم با مردم در ارتباطیم. بحث مشاركت بسیار ارزمند است كه یك ركورد تاریخی را برای ما رقم زده است كه ارزش معنوی بالایی دارد و ما را برای پیشرفت بسیار مصمم تر كرده است. نباید فراموش كرد باشگاه ما در 4 جام مختلف مدعی .

او گفت: آسیب شناسی كه به صورت علمی و حرفه ای انجام شده است اما باید راه های درآمدزایی در فوتبال باز شود. مطالبات پرسپولیس از كنفدراسیون فوتبال آسیا حدود 3 میلیون دلار پول است كه هیچ باشگاهی چنین رقم و آورده ای نداشته است. همیشه ارز فوتبالی از كشور خارج شده است اما باشگاه پرسپولیس ارز آوری كرده است. اینكه باشگاه پرسپولیس نمی تواند این پول را وصول كند درست است. نه تنها در بخش قوتبال بلكه در تمام نهادها مشكل بانكی وجود دارد. در بحث دیپلماسی ورزشی سعی كرده ایم با كمیته ملی المپیك, وزارت ورزش و وزارت امور خارجه كمك بگیریم رایزنی هایی انجام شده است اما این طلب متاسفانه به دلیل تحریم های ظالمانه مطالبات وصول نشد. امیدواریم به زودی این اتفاق بیفتد تا از این شرایط خارج شویم. راه های درآمدزایی فوتبال این مسیر نیست باید بودجه ها و بر اساس مخاطب و تماشاگر حق و حقوق تیم ها داده شود. برخی از تیم های صنعتی نساجی, تراكتور و .. از شیوه دولتی هم بودجه می گیرند. باید نگاه عادلانه ای به همه تیم ها شود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه