از ساعت به مدت

مالك: كار فرهنگی در فوتبال با تنبیه اجرایی نمی شود/ خالكوبی در فوتبال یك معضل فرهنگی است

مسئول كمیته فرهنگی باشگاه استقلال گفت: در فوتبال تنبیه كردن ورزشكاران برای فرهنگ سازی اقدام مناسبی نیست.

1400/03/06
13:26

به گزارش رادیو ورزش؛ احمد مالك مسئول كمیته فرهنگی باشگاه استقلال در گفت و گو با برنامه ورزش و جامعه درباره معضل خالكوبی عنوان كرد: طی سال های اخیر ورزشكاران به تتو و خالكوبی روی آورده اند. خالكوبی را مردم جامعه نمی پذیرند چرا كه عفت جامعه خدشه دار می شود.
او در ادامه عنوان كرد: كار فرهنگی در ورزش با تنبیه عملی نمی شود. جوان امروز نیاز به پند و اندرز ندارد. برای فرهنگ سازی نیاز به یك عزم راسخ است.
احمد مالك گفت: خالكوبی در فوتبال به یك معضل فرهنگی تبدیل شده است چرا كه این رشته در بین مردم پر طرفدار است.
او اظهار كرد: خالكوبی را هم باید از نظر قانونی و هم از نظر اسلام بررسی كرد.
از نظر شرعی و قانونی به جزء موارد استثنا منع وجود ندارد. استثنا زمانی رخ می دهد كه تصویری مستهجن روی بدن خالكوبی شود.
مسئول كمیته فرهنگی باشگاه استقلال دربتره نظر مقام معظم رهبری درباره خالكوبی گفت: مقام معظم رهبری خالكوبی را حرام اعلام نكرده اند. اكثر مراجع هم خالكوبی را حرام نمی دانند.
او گفت: معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان نیز اعلام كرد اگر ورزشكاری در مكان های عمومی حضور پیدا كرد خالكوبی خود را بپوشاند. هیچ مجازاتی برای خالكوبی وجود ندارد.
احمد مالك اظهار كرد: در فوتبال ما منعی برای خالكوبی در نظر گرفته نشده است اما عرف جامعه این موضوع را نمی پذیرد. فوتبالیست ما تصور می كند با زدن خالكوبی در بین مردم محبوب تر می شوند اما به نظرم بهتر است به جای انعكاس خبر خالكوبی اقدامات فرهنگی و موثر فوتبالیست ها منعكس شود.
او گفت: مسئولان فرهنگی كشور همیشه در بخش بیان عملكرد خوبی دارند اما در بخش عمل موفق نبودند. مدیران فرهنگی هیچ زمان نتوانستند اجازه بدهند كه كار فرهنگی در داخل تیم صورت بگیرد. تا زمانی كه مسئولان فرهنگی نتوانند خود را به تیم فوتبال نزدیك كنند معضلات فرهنكی حل نخواهد شد.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه