از ساعت به مدت

رئیس فراكسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنامه ورزش و جامعه رادیو ورزش: نوید مجلس برای ورزشی ها

برنامه ورزش و جامعه رادیو ورزش شنبه 8 آذر با حضور محمدمهدی فروردین، رئیس فراكسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی به موضوع تغییر بودجه 1400 و خبرهای خوش برای ورزشی ها پرداخت.

1399/09/09
09:11

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدمهدی فروردین،رئیس فراكسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی در خصوص كارهایی كه در دستور كار این فراكسیون قرار دارد تا وضعیت ورزش و ورزشكاران بهبود پیدا كند؛ اظهار كرد: این نوید را به تمام ورزشی ها می دهم كه نظام جامع ورزش را پیگیری می كنیم و از دولت خواسته ایم كه لایحه خود را به مجلس تقدیم كنند تا نظارت نمایندگان مجلس بر آن اعمال شود. تا ان شاءالله نظام جامع باشگاه داری را در مجلس یازدهم مصوب كنیم. پیش نویس آن را هفته قبل از وزارت خانه خواستیم و تحویل دادند. این هفته به كمك مركز پژوهش ها مطالعاتی را روی آن انجام می دهیم و به سرعت در دستوركار قرار می گذاریم تا چند روز آینده كه بودجه به مجلس می آید بتوانیم حق قانونی ورزش را از بودجه 1400 بگیریم تا دین جامعه ورزش بر گردن خانه ملت ادا شود.
رئیس فراكسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه اختصاصی سال آینده كه به دلیل برگزاری المپیك سال پرهزینه ای خواهد بود نیز توضیح داد: كشور ما و تمام دنیا درگیر كرونا است. آمارها نشان می دهد هر 4 دقیقه یك نفر بر اثر كرونا فوت می كند. این در حالی است كه ما از ورزش همگانی غافل شده ایم. ما در اثر كم تحركی دچار چربی خون، قند خون و عوارض مختلف ناشی از آن می شویم و هر یك دقیقه یك نفر به این دلیل فوت می كند. متاسفانه این موضوع دیده نمی شود. جامعه امروز ما نیاز دارد به بحث ورزش بصورت ملی نگاه كند. بودجه ورزش نباید كمتر از بودجه وزارت بهداشت باشد. تاكید می كنم پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.
وی ادامه داد: از طرفی اگر بخواهیم در بعد قهرمانی سندهای افتخار كشورمان را رو كنیم؛ ورزش سهم بسزایی در افتخارآفرینی دارد. قهرمانان ورزشی ما امروز دیده نشده اند و به حقوق واقعی شان دست پیدا نكرده اند. امروز واقعا جای نگرانی است كه یك قهرمان جهان بخواهد در كشورمان دست فروشی كند. ما این رسالت و ماموریت را داریم و وظیه خودمان می دانیم كه از حقوق مربیان، قهرمانان و بازنشستگان ورزشی دفاع كنیم. در مجلس یازدهم عزم جدی داریم كه بصورت قانونی از حقوق این عزیزان دفاع كنیم.
فروردین در گفتگو با برنامه «ورزش و جامعه» رادیو ورزش تصریح كرد: مطمئن باشید و من این قول را به شما می دهم كه اتفاقات خوبی در مجلس یازدهم در جهت حمایت از ورزش كشور خواهد افتاد. البته به كمك و حمایت رسانه رادیو ورزش و تجربه ای كه آن به عنوان اصحاب رسانه و جامعه علمی ورزش كشور دارد نیاز داریم تا با همفكری هم قانون قوی را در مجلس در جهت حمایت از ورزش كشور مصوب كنیم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "ورزش و جامعه" كه شامل صحبت های كامل محمدمهدی فروردین، رئیس فراكسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی با رادیو ورزش است؛ باشید.
برنامه زنده "ورزش و جامعه" شنبه 8 آذر با اجرای خسرو والی زاده پخش شد. این برنامه زنده ساعت 12 هر روز بجز جمعه ها به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم برنامه "ورزش و جامعه"می توانید از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا شماره تلفن های 22021387 و 22021388 نظرات خود را با كارشناسان ما در رادیو ورزش درمیان بگذارید تا در این برنامه پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه