از ساعت به مدت

ذوالفقارنسب در گفتگو با رادیو ورزش؛ اهمیت اخلاق و تعهد حرفه ای در دنیای ورزش

برنامه "ورزش و جامعه" این هفته (18 تا 23 مرداد) به موضوع رعایت اخلاق و تعهد حرفه ای می پردازد.

1399/05/19
14:01

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر بیژن ذوالفقارنسب، كارشناس فوتبال، در خصوص موضوع این هفته برنامه "ورزش جامعه" اظهار داشت: یكی از مسائل مهم در دنیای امروز فرهنگ، اخلاق و رعایت شئونات اجتماعی است. به اعتقاد من باشگاه های ورزشی به نوع خود یك دانشگاه محسوب می شوند. مسلماً در كنار تمام فعل و انفعالات رقابتی كه وجود دارد، اخلاق و روحیه ورزشی از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی، ادامه داد: در دنیای ورزش كشورهای صاحب سبك، در درجه اول طبقات مختلف اجتماعی را درنظر می گیرند و امكانات فرهنگی آموزشی را كاملا برایشان مهیا می كند. متاسفانه ما فقط یك نكته را از این قضیه گرفته‌ایم و آن هم اسامی باشگاه هاست. اكثر قریب به اتفاق باشگاه های ورزشی تابلو دفاترشان، باشگاه فرهنگی ورزشی نوشته شده است؛ حتی بحث فرهنگی رامقدم تر از بحث ورزشی تلقی می كنند كه درست هم است؛ اما در محتوا اهالی ورزش می‌دادند كه با این فلسفه فاصله خیلی زیادی داریم؛ مگر اینكه افراد در خانواده هایی پرورش پیدا كنند كه شدیداً در فكر آینده فرزندانشان باشند؛ حداقل برای گذراندن دوره اول و دوم دبیرستان یاریشان كنند.

ذوالفقارنسب، تصریح كرد: اكنون بسیاری از ورزشكاران حرفه‌ای ما به دلیل مشغله بسیار زیاد ورزش ایشان قادر نیستند دیپلم بگیرند و این مسئله برای بنده بسیار بسیار رنج آور است و حتی می تواند یك مشكل اجتماعی باشد. البته اینطور نیست كه گرفتن دیپلم یا رفتن به دانشگاه تمام مسائل انسانی را حل میكند؛ اما باید بپذیریم آن كسی كه به دانشگاه می رود بسیاری از زمینه های مختلف اخلاقی، رفتاری و اجتماعی را درك می كند.
این كارشناس رادیو ورزش درباره اهمیت آگاهی و سطح علمی مدیران ورزشی به رادیو ورزش گفت: اگر در یك باشگاهی یك مدیر ورزشی آگاه به روابط ورزشی نباشد؛ قطعاً نمی‌تواند به تمام اهداف خود دست پیدا كند و برای اینكه همیشه حرف آخر را بزند به سراغ افراد ورزشی نمی رود. حتی خیلی مواقع می‌بینیم نیروهایی در سطح خودشان و حتی پایین تر از خودشان را استخدام می كنند كه آن توانمندی و اقتدار فكری و عملیاتی را ندارند. این افراد نسبت به جامعه ورزش، روحیات ورزش، فرهنگ ورزشی و خلق و خوی ورزشكاران كه مهره‌های اصلی آن باشگاه هستند، تسلط ندارند و همیشه با یكسری از مشكلات روبرو شود.
شما مخاطب محترم می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
برنامه ورزش و جامعه امروز با اجرای محمد درخشنده روی آنتن رفت. این برنامه همه روزه بجز جمعه ها ساعت 12 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با كارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه