ورزش و جامعه هر روز به جز جمعه از ساعت 12:00 به مدت 60دقیقه

پویش های همدلانه و تأثیر ورزشکاران در این پویش ها

برنامه "ورزش و جامعه" این هفته (10 تا 15 خرداد) به موضوع پویش های همدلانه و تأثیر ورزشکاران در این پویش ها اختصاص دارد.

1399/03/10
13:32

به گزارش رادیو ورزش؛ خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک، در ارتباط با موضوع برنامه اظهار داشت: یقیناً ورزش و هر موضوعی در جامعه به یک نوعی منقطع از جامعه باشد، آن یک مسئله فردی محسوب می شود و اثر خود را به آن معنا نخواهد داشت.
خسروی وفا ادامه داد: ورزش مهمترین موضوعی است که با جامعه ارتباط دارد. زمان بازیهای جهانی فوتبال و المپیک می بینید تمام جهان درگیر رویدادها می شود. لذا نمی توان جامعه را نادیده گرفت و نزدیکترین قشر به جامعه ورزش و ورزشکاران هستند. بنابراین در مسائل اجتماعی به طور طبیعی ورزشکاران باید فعال باشند.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا شما هر ورزشکار را یک کنشگر اجتماعی در بحث پویش همدلانه می بینید یا اینکه فکر می کنید این افراد باید زیر نظر نهادی فعالیت کنند، بیان کرد: نمی توان یک دستورالعمل داد که حتماً‌ باید به صورت سازماندهی شده باشد و یا نه حتماً‌ باید فردی باشد؛ زیرا تجربیات قبلی نشان داده آن جاهایی که یک ورزشکار فکر می کند می تواند الان مؤثر باشد، باید اقدام کند و این یک تکلیف است. این مسئله در قواعد دینی مان هم است.
شما مخاطب محترم می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده ادامه صحبت های رئیس کمیته ملی پارالمپیک در برنامه ورزش و جامعه رادیو ورزش باشید.
برنامه ورزش و جامعه همه روزه بجز جمعه ها ساعت 12 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه