ورزش و جامعه هر روز به جز جمعه از ساعت 12:00 به مدت 60دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و جامعه

رسالت خیرین ورزش یار

برنامه ورزش و جامعه چهارشنبه 8 آبان با حضور ژاله فرامرزیان، معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت ورزش و جوانان به موضوع خیرین ورزش یار اختصاص داشت.

1398/08/11
08:25

به گزارش رادیو ورزش؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد زیادی انجمن مردم نهاد و خیریه شکل گرفت و اکثر آنها به تعمیر و ترمیم لایه های آسیب دیده در جامعه مشغول شدند. برخی از این خیریه ها در زمینه ازدواج جوانان مشغول شدند، برخی درمان بیماران بی بضاعت و برخی ساخت و تجهیز مدارس و دانشگاه ها را عهده دار شدند. در این میان خیرین ورزش یار طی چند سال گذشته برای توسعه ورزش تلاش می کنند که همه این امور گویای تبلور خلاقیت مردم در انجام کارهای خیر است.
اجرای هر برنامه ای در جامعه به فرهنگسازی نیاز دارد. همانطور که در ساخت و تجهیز مدارس فرهنگسازی مناسبی صورت گرفته و عده ای از خیرین وارد این عرصه شدند؛ می توان در سایر عرصه ها هم فرهنگسازی کرد و به نتیجه رسید. فراهم کردن امکانات لازم در مدارس و دانشگاه ها سبب آرامش و آسایش در گروه دانشجو و زمینه ساز ارتقای علمی و فرهنگی جامعه است. از طرفی اهمیت سرمایه گذاری خیرین در ورزش، تقویت اخلاقی و روانی اقشار مختلف مردم از جوانان تا افراد سالخورده را سبب می شود. به همین دلیل چنین اقداماتی بدون شک بزرگ و ارزشمند است.
بیش از نیمی از مدارس کل کشور را خیرین ساخته اند و در توسعه دانشگاه ها و خوابگا ها همواره نقش مهمی داشته اند. این رسالت بزرگ همچنان ادامه دارد. حال اگر با اقداماتی همچون ساخت سالن های ورزشی زمینه سلامت جسمی و روانی جامعه فراهم شود؛ می توانیم امیدوار باشیم همین ورزشکاران در آینده کمک رسان ده ها فرد دیگر باشند و مشکلات آتی کشور را حل کنند.
موضوع خیرین ورزش یار یکی از موضوعاتی است که طی چندسال گذشته با توجه ویژه مسئولان در حوزه های مختلف از جمله ورزش توانسته جایگاه نسبتا متفاوتی را از گذشته بدست بیاورد. بوجود آمدن بیش از 20 مجمع خیرین ورزش یار در استانهای مختلف حکایت از وضعیتی است که نوعی تغییر ذایقه فرهنگی در میان مردم را هم زمینه ساز می شود.
ژاله فرامرزیان، معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت ورزش و جوانان در خصوص فعالیت خیرین ورزش یار و مسئولیت اجتماعی آنها با توجه به تمکن مالی که دارند؛ توضیح داد: خیرین ورزش یار علاوه بر رویکردی که برای ارائه و در اختیار قرار دادن منابع مالیشان برای مردم در نظر گرفته اند؛ نگاهشان به افزایش موقعیت سلامت و تحقق نشاط و سلامت جامعه هم است. تا فرصتی برای استفاده مناسب از اوقات فراغت و ایجاد فضاهایی برای رسیدن به قهرمانی و ترویج ورزش همگانی صورت گیرد.
یکی از مطلوبترین اقداماتی که هر خیر می تواند انجام بدهد کمک به امر ورزش است. زیرا هر زمان که کودک، جوان یا سالمندی از امکانات ورزشی استفاده می کند و اسباب سلامت و دوری از فضاهای ناسالم برای آنها فراهم می شود؛ باقیات الصالحات خوبی برای خیرین است.
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت ورزش و جوانان درباره فراهم سازی زمینه حضور خیرین بیان کرد: در ابتدا باید اهمیت این موضوع را اطلاعرسانی کرد و خیرین را شناسای نمود تا با معرفی فضاها و مصوباتی که قوانین را برای فعالیت خیرین تسهیل می کند و معافیت مالیاتی برای این کار به فعالیت خیرین ورزش یار رونق بخشید.
برنامه ورزش و جامعه امروز با اجرای محمد درخشنده پخش شد. این برنامه زنده همه روزه بجز جمعه ها ساعت 12 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه