ورزش و جامعه هر روز به جز جمعه از ساعت 12:00 به مدت 60دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و جامعه

ورزش در جهت بهبود زندگی افراد توانخواه

برنامه ورزش و جامعه یکشنبه 21 مهر با حضور محمدرضا محمودخانی، سرپرست آکادمی ملی پارالمپیک به موضوع اهمیت به ورزش افراد دارای معلولیت اختصاص داشت.

1398/07/22
09:16

به گزارش رادیوورزش؛ محمدرضا محمودخانی، سرپرست آکادمی ملی پارالمپیک در خصوص اثرات ورزش بر زندگی معلولین بیان کرد: اثرات اجتماعی و فیزیولوژیک ورزش بر بهبود زندگی معلولین یا به عبارت بهتر فرد توانخواه از بدیهیات است. بهتر است از منظر فرهنگسازی و تسهیل شرایط حضور اجتماعی و تغییر نگرش افراد به معلولین به موضوع نگاه کنیم. اماکن شهری و ورزشی ما طوری ساخته شده اند که گویی قرار نیست شخص دارای معلولیت به آنجا پا بگذارد. از طرفی باید تامل کرد که چقدر بروی تربیت افراد متخصص ورزش معلولین کار شده است؟
سرپرست آکادمی ملی پارالمپیک تاکید کرد: هرچه در فضای جامعه توزیع برابر فرصت صورت گیرد؛ اثرات بهبوددهنده سلامت و کیفیت زندگی معلولین بیشتر است. شورای عالی انقلاب فرهنگی آیین نامه ای را در حمایت از افراد دارای معلولیت تصویب کرد و مصوبات آن توسط رئیس جمهور به همه نهادها ابلاغ شد. البته اجرایی شدن و عینیت بخشیدن به آن مهم است نه صرفا تدوین و تصویب قوانین.
محمودخانی افزود: تولیدات علمی باید به یک محصول ملموس تبدیل شود. هرچه ارتباطات بین مراکز دانشگاهی و مراکز مدیریتی (در بخش میدانی ورزش) بیشتر باشد؛ بازار مصرف شکوفاتری برای مخاطب توانخواه خواهیم داشت. آکادمی پارالمپیک از حدود سه ماه پیش همکاران داوطلبی را جذب می کند که استقبال خوبی از سوی داوطلبین صورت گرفته است. بسیاری از داوطلبین از دانش آموختگان تربیت بدنی اند که فرصت خوبی برای کسب تجربه و آشنایی با واقعیت های میدانی کار را پیدا می کنند تا در آینده بعنوان یک متخصص فعالیت کنند. ضمن اینکه تفاهم نامه ای با دانشگاه تهران در خصوص ایجاد فرصت برای دانشجویان ورودی کارشناسی ارشد گرایش معلولین امضا کرده ایم که آنها بتوانند در میدان واقعی تجربه اندوزی کنند.
برنامه ورزش و جامعه امروز با اجرای محمد درخشنده پخش شد. این برنامه زنده همه روزه بجز جمعه ها ساعت 12 به مدت 55 از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه