از ساعت به مدت

بررسی شرایط فرهنگی و اخلاقی حاكم بر فصل نقل و انتقالات فوتبال كشور

برنامه "ورزش و جامعه" این هفته (25 تا 29 خرداد) به بررسی شرایط فرهنگی و اخلاقی حاكم بر فصل نقل و انتقالات در فوتبال كشور می پردازد.

1398/03/26
08:24

به گزارش رادیو ورزش؛ علی جوادی، مدیر اسبق روابط عمومی فدراسیون فوتبال، در تحلیل فضای نقل و انتقالات حاكم بر كشور اظهار كرد: در چند وقت اخیر، به خصوص در فصل اخیر شاهد بی اخلاقی های بسیاری در حوزه های مختلف بوده ایم. بارها و بارها این بی اخلاقی ها زخم به تن فوتبال ما زد و روح هواداران را جریحه دار كرد. گاهی شرایط آنقدر بغرنج شد كه كار به وزارت ورزش كشید و یك موضوع ساده فوتبالی تا حد یك مسئله امنیتی بالا رفت. چنین صحنه هایی فقط به این دلیل ایجاد می شود كه چارچوب ها مشخص نیستند و بعضی اوقات فوتبال از ریلش خارج می شود و در نتیجه شاهد اتفاقاتی هستیم كه نباید باشیم.
وی، تصریح كرد: در گذشته در فوتبال ما یك سری اتفاقاتی رخ می داد؛ به طور مثال گفته می شود یك باشگاهی، تمام ساختار و تشكیلاتش صندوق عقب یك ماشین است و ما نیامدیم برای این باشگاه و باشگاه های مشابه تشكیلاتی درست كنیم كه در ابتدا ساختار باشگاهی بگیرند تا در چند رشته فعالیت كنند و نگاه باشگاهی داشته باشند؛ دوماً تلاش كنند كه همه چیز را از روی اصول پیش ببرند. ما در فوتبالمان شاهد این بودیم كه قرارداد یك بازیكن داخلی به یورو بسته شده است و بازیكن تا آخرین یورو قراردادش را قبل از اینكه اولین تمرین خود را انجام دهد، گرفته است. این اتفاق در هیچ جای دنیا مشابه خارجی ندارد.
جوادی، افزود: بازیكنی داریم كه همزمان با 4 باشگاه مذاكره كرده و قرارداد بسته، اما هیچ اتفاقی هم نیافتاده است. دیشب بهاروند در شبكه دو سیما درباره فتاحی صحبت می كرد و می گفت كه فتاحی محروم نشده است! در حالیكه در اوج كشمكش آن روز اعلام شد كه كمیته اخلاق فتاحی را محروم كرد.
متأسفانه ما نیامدیم فوتبال را قانونمند و قاعده مند كنیم تا در سایه این قانونمندی همه منتفع شوند. زمانیكه فوتبال در چارچوب نباشد، همه زجر می كشند و فضای پر تنش و التهاب ایجاد می شود.
برنامه ورزش و جامعه، با اجرای نوروزی، روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه