ورزش و جامعه هر روز به جز جمعه از ساعت 12:00 به مدت 60دقیقه

بررسی شرایط فرهنگی و اخلاقی حاکم بر فصل نقل و انتقالات فوتبال کشور

برنامه "ورزش و جامعه" این هفته (25 تا 29 خرداد) به بررسی شرایط فرهنگی و اخلاقی حاکم بر فصل نقل و انتقالات در فوتبال کشور می پردازد.

1398/03/26
08:24

به گزارش رادیو ورزش؛ علی جوادی، مدیر اسبق روابط عمومی فدراسیون فوتبال، در تحلیل فضای نقل و انتقالات حاکم بر کشور اظهار کرد: در چند وقت اخیر، به خصوص در فصل اخیر شاهد بی اخلاقی های بسیاری در حوزه های مختلف بوده ایم. بارها و بارها این بی اخلاقی ها زخم به تن فوتبال ما زد و روح هواداران را جریحه دار کرد. گاهی شرایط آنقدر بغرنج شد که کار به وزارت ورزش کشید و یک موضوع ساده فوتبالی تا حد یک مسئله امنیتی بالا رفت. چنین صحنه هایی فقط به این دلیل ایجاد می شود که چارچوب ها مشخص نیستند و بعضی اوقات فوتبال از ریلش خارج می شود و در نتیجه شاهد اتفاقاتی هستیم که نباید باشیم.
وی، تصریح کرد: در گذشته در فوتبال ما یک سری اتفاقاتی رخ می داد؛ به طور مثال گفته می شود یک باشگاهی، تمام ساختار و تشکیلاتش صندوق عقب یک ماشین است و ما نیامدیم برای این باشگاه و باشگاه های مشابه تشکیلاتی درست کنیم که در ابتدا ساختار باشگاهی بگیرند تا در چند رشته فعالیت کنند و نگاه باشگاهی داشته باشند؛ دوماً تلاش کنند که همه چیز را از روی اصول پیش ببرند. ما در فوتبالمان شاهد این بودیم که قرارداد یک بازیکن داخلی به یورو بسته شده است و بازیکن تا آخرین یورو قراردادش را قبل از اینکه اولین تمرین خود را انجام دهد، گرفته است. این اتفاق در هیچ جای دنیا مشابه خارجی ندارد.
جوادی، افزود: بازیکنی داریم که همزمان با 4 باشگاه مذاکره کرده و قرارداد بسته، اما هیچ اتفاقی هم نیافتاده است. دیشب بهاروند در شبکه دو سیما درباره فتاحی صحبت می کرد و می گفت که فتاحی محروم نشده است! در حالیکه در اوج کشمکش آن روز اعلام شد که کمیته اخلاق فتاحی را محروم کرد.
متأسفانه ما نیامدیم فوتبال را قانونمند و قاعده مند کنیم تا در سایه این قانونمندی همه منتفع شوند. زمانیکه فوتبال در چارچوب نباشد، همه زجر می کشند و فضای پر تنش و التهاب ایجاد می شود.
برنامه ورزش و جامعه، با اجرای نوروزی، روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه