از ساعت به مدت

تأثیر قدرت پیش بینی و برنامه ریزی در ورزش

برنامه "ورزش و جامعه" این هفته (19 تا 22 خرداد) به موضوع قدرت پیش بینی در ورزش می پردازد.

1398/03/20
09:01

به گزارش رادیو ورزش؛ رقابتهای لیگ برتر ما در فصل آینده قرار است با حضور دو تیم جدید لیگ یكی دنبال شود؛ همینطور 4 نماینده از فوتبال كشورمان قرار است ورزش و فوتبال ایران را در لیگ قهرمانان آسیا نمایندگی كنند؛ اما آیا آنچه كه امروز در فوتبال ما وجود دارد، پیش بینی شرایط پیش آمده در آینده است یا خیر؟ یعنی آیا باشگاه های لیگ یكی ما كه امروز فرصت و زمینه حضور در لیگ برتر برایشان فراهم شده است، از تمام امكانات، شرایط و ابزار لازم برخوردار هستند یا خیر؟ آیا مدیرانی كه در بخش های مختلف این باشگاه ها مسئولیت دارند، پیش بینی لازم را انجام داده اند و توانسته اند همه ابزار را در اختیار خود بگیرند؟
محمدصادق درودگر، عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ، درباره موضوع این هفته برنامه گفت: در حوزه مدیریت گفته می شود، مدیر باید قدرت درك تغییر و كشف فرصت را داشته باشد. اگر مدیری نتواند این قدرت را داشته باشد، مطمئناً نمی تواند با فضای جاری در كشور یا فضای مدیریتی خود به گونه ای عمل كند كه موفقیتی بدست بیاورد. در وضعیت اقتصادی امروز باشگاه های كشور، مدیری می تواند موفق باشد كه شرایط را درك كند و براساس دستاوردهای اطلاعاتی روز تصمیم بگیرد و آینده نگری كند.
هر كشوری كه در حوزه مدیریت، اقتصاد و آسیب های اجتماعی موفق است، كشوری است كه به پژوهش اهمیت می دهد. امر پژوهش یك امر بسیار ارزشمند برای توسعه است و تمام كشورهای توسعه یافته به امر پژوهش احترام گذاشته اند و به آن عمل كرده اند.
وی، عنوان كرد: به اعتقاد من در این حوزه ما یك مقدار به روز نیستیم و روزمره عمل می كنیم. متأسفانه اسیر حواشی هستیم. مدیرانمان تحت تأثیر شرایط برای كسب نتیجه هستند و سعی می كنند برای نتیجه و شعار سكوها، هر اتفاقی كه پیش می آید خود را به تلاطم نیاندازند. مدیرانمان تحت تأثیر لیدرها هستند و آنها به مدیران می گویند چه كار انجام دهیم و چه كاری انجام ندهیم. این افراد فضاسازی می كنند و به مدیر می گویند هواداران الان این نیاز را دارند؛ شرایط به این گونه است و مدیر را تحت فشار قرار می دهند تا تصمیماتی بگیرد كه در آن لحظه به نفعش نیست.
برنامه ورزش و جامعه، با اجرای درخشنده، شنبه هر هفته ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه