ورزش و جامعه هر روز به جز جمعه از ساعت 12:00 به مدت 60دقیقه

تأثیر قدرت پیش بینی و برنامه ریزی در ورزش

برنامه "ورزش و جامعه" این هفته (19 تا 22 خرداد) به موضوع قدرت پیش بینی در ورزش می پردازد.

1398/03/20
09:01

به گزارش رادیو ورزش؛ رقابتهای لیگ برتر ما در فصل آینده قرار است با حضور دو تیم جدید لیگ یکی دنبال شود؛ همینطور 4 نماینده از فوتبال کشورمان قرار است ورزش و فوتبال ایران را در لیگ قهرمانان آسیا نمایندگی کنند؛ اما آیا آنچه که امروز در فوتبال ما وجود دارد، پیش بینی شرایط پیش آمده در آینده است یا خیر؟ یعنی آیا باشگاه های لیگ یکی ما که امروز فرصت و زمینه حضور در لیگ برتر برایشان فراهم شده است، از تمام امکانات، شرایط و ابزار لازم برخوردار هستند یا خیر؟ آیا مدیرانی که در بخش های مختلف این باشگاه ها مسئولیت دارند، پیش بینی لازم را انجام داده اند و توانسته اند همه ابزار را در اختیار خود بگیرند؟
محمدصادق درودگر، عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ، درباره موضوع این هفته برنامه گفت: در حوزه مدیریت گفته می شود، مدیر باید قدرت درک تغییر و کشف فرصت را داشته باشد. اگر مدیری نتواند این قدرت را داشته باشد، مطمئناً نمی تواند با فضای جاری در کشور یا فضای مدیریتی خود به گونه ای عمل کند که موفقیتی بدست بیاورد. در وضعیت اقتصادی امروز باشگاه های کشور، مدیری می تواند موفق باشد که شرایط را درک کند و براساس دستاوردهای اطلاعاتی روز تصمیم بگیرد و آینده نگری کند.
هر کشوری که در حوزه مدیریت، اقتصاد و آسیب های اجتماعی موفق است، کشوری است که به پژوهش اهمیت می دهد. امر پژوهش یک امر بسیار ارزشمند برای توسعه است و تمام کشورهای توسعه یافته به امر پژوهش احترام گذاشته اند و به آن عمل کرده اند.
وی، عنوان کرد: به اعتقاد من در این حوزه ما یک مقدار به روز نیستیم و روزمره عمل می کنیم. متأسفانه اسیر حواشی هستیم. مدیرانمان تحت تأثیر شرایط برای کسب نتیجه هستند و سعی می کنند برای نتیجه و شعار سکوها، هر اتفاقی که پیش می آید خود را به تلاطم نیاندازند. مدیرانمان تحت تأثیر لیدرها هستند و آنها به مدیران می گویند چه کار انجام دهیم و چه کاری انجام ندهیم. این افراد فضاسازی می کنند و به مدیر می گویند هواداران الان این نیاز را دارند؛ شرایط به این گونه است و مدیر را تحت فشار قرار می دهند تا تصمیماتی بگیرد که در آن لحظه به نفعش نیست.
برنامه ورزش و جامعه، با اجرای درخشنده، شنبه هر هفته ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه