از ساعت به مدت

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

مدیران ورزشی موفق را چطور حفظ كنیم؟

برنامه "دانشكده مدیریت ورزشی" چهارشنبه 15 آبان، با حضور دكتر علی علیزاده، كارشناس مدیریت ورزشی، به بررسی ویژگی های مدیران ورزشی موفق و چگونگی حفظ این افراد اختصاص داشت.

1398/08/15
19:08

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر علی علیزاده، كارشناس مدیریت ورزشی، در خصوص فاكتورهای مدیران ورزشی موفق اظهار داشت: خوشبختانه ما مدیران موفق زیادی در ابعاد مختلف در كشور داشته ایم. این مدیران علاوه براینكه اطلاعات علمی و پیشینه خیلی خوبی دارند، انگیزه و صداقت عملی شان بسیار به چشم می آید و اهمیت دارد. اگر بررسی كوتاهی كنیم، بسیاری از رشته های ورزشی ما حدود 20 سال گذشته در حال فراموشی بودند؛ اما با آمدن رؤسای موفق اكنون جایگاه المپیكی پیدا كرده اند.
وی، با بیان اینكه متأسفانه از مدیران موفق استقبال كمی صورت می گیرد، افزود: بایستی شرایط را به گونه ای كنیم كه مدیران موفق تشویق شوند و تجربه هایشان را در اختیار دیگر مدیران بگذارند.
دكتر علیزاده، تصریح كرد: ناملایمت ها باعث می شود بعضی از مدیران موفق از ورزش فاصله بگیرند و رها شوند. مسئولان بایستی كلاس های مدیریتی و عملی در نظر بگیرند و از این افراد برای آموزش دعوت به عمل بیاورند. متأسفانه این نگاه خیلی كم است.
وی، به لزوم حفظ مدیران ورزشی موفق در حوزه كاری خود تأكید كرد و گفت: در كمال تأسف ما تشویق مدیر ورزشی را در این می بینیم كه اگر در كارش موفق بود، او را به بخش سیاسی ببریم؛ در حالیكه اصلاً نباید این اتفاق بیافتد. بنده از مسئولان خواهش می كنم كه مدیران موفق ورزشی را جابجا نكنید؛ چرا به مدیر فدراسیون موفق یك كار تشكیلاتی می دهید؟ درست است كه یك كار ورزشی است؛ اما ساختاری فرق می كند. این شخص كار تیمی را بلد است. اعتقاد بنده بر این است كه مدیر ورزشی موفق را باید در تشكیلات نگه داشت.
برنامه دانشكده مدیریت ورزشی، با اجرای زمانی، روزهای چهارشنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده مدیریت ورزشی