دانشکده مدیریت ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

فرآیند جایگزین کردن افراد تازه نفس با پیشکسوت ورزشی

برنامه "دانشکده مدیریت ورزشی" ، در گفتگو با دکتر احسانی، دکترای مدیریت ورزشی از دانشگاه منچستر انگلستان و استاد دانشگاه تربیت مدرس، به بحث جایگزین کردن افراد جوان با پیشکست ورزشی اختصاص داشت.

1398/07/23
10:18

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر احسانی، دکترای مدیریت ورزشی، در پاسخ به این سوال که از نگاه حرفه ای جایگزین کردن افراد جوان با پیشکسوت چگونه باید در ورزش اتفاق بیافتد، عنوان کرد: ما در مدیریت ورزش باید استعدادیابی کنیم؛ نه اینکه به صرف داشتن مدرک، شخصی را در پست مدیریتی ورزش قرار دهیم؛ البته این افراد هم می توانند کار کنند؛ زیرا دانش لازم را کسب کرده اند و در بخش های مختلف مدیریتی می توانند کمک کنند؛ اما برای پیشرفت باید یک فرآیند علمی و عقلانی را تعریف کرد.
وی، در تشریح سطوح مختلف مدیریتی اظهار کرد: 4 سطوح مختلف مدیریتی داریم که شامل کارشناس مدیریت، مدیر فنی، مدیرمیانی و مدیرعالی می شود. ما باید این 4 سطح را در کنار هم نگه داریم و استعدادیابی کنیم. باید زمینه ها را برای افرادی که از نظر علمی توانمند هستند، فراهم کنیم. آموزش های لازم را که دیدند به بخش اجرایی بیاوریم؛ آنها را با مدیران با تجربه هماهنگ کنیم تا مرحله به مرحله آموزشهای لازم را از نظر علمی و تجربی پیدا کنند و هر کدام که بهتر توانستند کار را انجام بدهند به مرحله بالاتر بیاوریم؛ زیرا در سطح کارشناسی ممکن است 10 هزار مدیر نیاز داشته باشیم؛ اما در مدیران عالی 100 نفر نیاز داشته باشیم.
دکتر احسانی به اهمیت داشتن سابقه ورزشی مدیران ورزش اشاره کرد و گفت: مدیران ورزشی مانند بخش داوری و مربیگری ورزش اگر سابقه ورزشکاری داشته باشند به مراتب خیلی بهتر است؛ اما اکثر مربیان تاپ دنیا، خودشان بهترین بازیکنان دنیا نبوده اند. به اعتقاد من مدیر ورزش باید دانش های مدیریت ورزش و بنیه علمی قوی داشته باشد و خود را در اجرا هم قوی نشان بدهد.
برنامه دانشکده مدیریت ورزشی، روزهای چهارشنبه، ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده مدیریت ورزشی