از ساعت به مدت

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

فرآیند جایگزین كردن افراد تازه نفس با پیشكسوت ورزشی

برنامه "دانشكده مدیریت ورزشی" ، در گفتگو با دكتر احسانی، دكترای مدیریت ورزشی از دانشگاه منچستر انگلستان و استاد دانشگاه تربیت مدرس، به بحث جایگزین كردن افراد جوان با پیشكست ورزشی اختصاص داشت.

1398/07/23
10:18

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر احسانی، دكترای مدیریت ورزشی، در پاسخ به این سوال كه از نگاه حرفه ای جایگزین كردن افراد جوان با پیشكسوت چگونه باید در ورزش اتفاق بیافتد، عنوان كرد: ما در مدیریت ورزش باید استعدادیابی كنیم؛ نه اینكه به صرف داشتن مدرك، شخصی را در پست مدیریتی ورزش قرار دهیم؛ البته این افراد هم می توانند كار كنند؛ زیرا دانش لازم را كسب كرده اند و در بخش های مختلف مدیریتی می توانند كمك كنند؛ اما برای پیشرفت باید یك فرآیند علمی و عقلانی را تعریف كرد.
وی، در تشریح سطوح مختلف مدیریتی اظهار كرد: 4 سطوح مختلف مدیریتی داریم كه شامل كارشناس مدیریت، مدیر فنی، مدیرمیانی و مدیرعالی می شود. ما باید این 4 سطح را در كنار هم نگه داریم و استعدادیابی كنیم. باید زمینه ها را برای افرادی كه از نظر علمی توانمند هستند، فراهم كنیم. آموزش های لازم را كه دیدند به بخش اجرایی بیاوریم؛ آنها را با مدیران با تجربه هماهنگ كنیم تا مرحله به مرحله آموزشهای لازم را از نظر علمی و تجربی پیدا كنند و هر كدام كه بهتر توانستند كار را انجام بدهند به مرحله بالاتر بیاوریم؛ زیرا در سطح كارشناسی ممكن است 10 هزار مدیر نیاز داشته باشیم؛ اما در مدیران عالی 100 نفر نیاز داشته باشیم.
دكتر احسانی به اهمیت داشتن سابقه ورزشی مدیران ورزش اشاره كرد و گفت: مدیران ورزشی مانند بخش داوری و مربیگری ورزش اگر سابقه ورزشكاری داشته باشند به مراتب خیلی بهتر است؛ اما اكثر مربیان تاپ دنیا، خودشان بهترین بازیكنان دنیا نبوده اند. به اعتقاد من مدیر ورزش باید دانش های مدیریت ورزش و بنیه علمی قوی داشته باشد و خود را در اجرا هم قوی نشان بدهد.
برنامه دانشكده مدیریت ورزشی، روزهای چهارشنبه، ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده مدیریت ورزشی