از ساعت به مدت

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

مدیریت تغییر در ورزش و شیوه پیاده سازی آن

برنامه "دانشكده مدیریت ورزشی" چهارشنبه 30 مرداد، با دكتر علی محمد میرزاده، دكترای جامعه شناس و مدرس دوره های مدیریت و كسب و كار، در خصوص بحث مدیریت تغییر در ورزش به گفتگو پرداخت.

1398/05/31
08:22

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دكتر علی محمد میرزاده، دكترای جامعه شناس و مدرس دوره های مدیریت و كسب و كار، در ارتباط با بحث مدیریت تغییر اظهار داشت: تغییر از خود انسان شروع می شود. عناصری كه در فضای تغییر داریم، مبنای اصلی مدیریت تغییر یا مهندسی مجدد است. مدیریت تغییر فقط مختص یك جایگاه و یا روانی نیست. خیلی وقت ها وزارتخانه ها، باشگاه ها و حتی خانواده ها نیاز به مهندسی مجدد دارند و باید همه چیز را از نو شروع كنند. بیشتر اوقات برای اینكه تغییر اتفاق بیافتد، ما باید ساختارها را داشته باشیم. گاهی اوقات بدون اینكه خریدی داشته باشیم و تنها برای دور زدن به فروشگاه های بزرگ می رویم؛ اما با یك یا دو میلیون تومان خرید باز می گردیم و این نشان می دهد كه فضای حاكم نیازهای درونی ما را برانگیخته كرده و آنها را به سمت می آورد كه تبدیل به خواسته می شوند. ورزش همگانی نیز همینطور است.

میرزاده ادامه داد: وقتی می بینیم فضاهای ساختار شهری به سمتی رفته كه انگیزش ورزش همگانی ایجاد شده یا شهر رنگ و بوی ورزش همگانی دارد به این سمت كشیده می شویم.

وی، به مقایسه ساختارها و امكانات ورزشی ایران با دیگر كشورهای دنیا پرداخت و گفت: كشورهای پیشرفته دنیا مسیرهای دوچرخه و پیاده روهایشان آنقدر طراحی شده و زیباست كه ایجاد انگیزه می كند فرد از زندگی اش لذت ببرد. در بعضی از كشورها در پیاده روها ایستگاه های وایفای زدند؛ یعنی اگر فردی در هنگام فعالیت ورزشی خواست با فضای مجازی ارتباط داشته باشد، لحظاتی به آن فضا برود و سپس با تمام انرژی به ورزش بازگردد. متأسفانه ما در كشورمان هنوز در بخش سخت افزاری كار لازم را انجام نداده ایم و جالب اینجاست توقع می كنیم كه چرا مردم به ورزش همگانی گرایش پیدا نمی كنند. ما در رسانه هر هفته هم تبلیغات كنیم، فایده ندارد و باید امكانات باشد كه انگیزش فردی ایجاد شود.

میرزاده، در پاسخ به این سوال كه تغییر ساختار از كجا می تواند شروع شود، عنوان كرد: تغییر ساختار از بخش مدیریت باید شروع شود. آموزش مختص یك رده نیست. بسیاری از مدیران رده بالای ورزش ما می گویند مردم باید آموزش ببینند؛ اما همان مدیران باید خیلی بیشتر آموزش ببینند.

برنامه دانشكده مدیریت ورزشی، با اجرای زمانی، روزهای چهارشنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده مدیریت ورزشی