جام آسیایی شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 40دقیقه

رادیو ورزش

جام آسيايي

بررسی عملکرد هشت ساله کی روش در تیم ملی


برنامه "جام آسیایی" پنج شنبه 11 بهمن، با مسعود اقبالی، مربی و مدرس AFC، درباره عملکرد کی روش در طول 8 سال حضور در کادر تیم ملی به گفتگو پرداخت.

1397/11/13
|
08:56


به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود اقبالی، مربی و مدرس AFC، در خصوص عملکرد کی روش در طول 8 سال حضور در کادر تیم ملی کشورمان بیان کرد: کی روش با تفکرات و ذهنیت های حرفه ای وارد فوتبال ایران شد. او کسی است که در جامعه فوتبال بین المللی سوابق بسیار خوبی دارد و در تیم های بزرگ دنیا کار کرده است. به هر حال فدراسیون فوتبال و سازمان ورزش وقت کشورمان تصمیم گرفتند که مربی برجسته ای را وارد کشور کنند تا تحولی در ساختار فوتبال کشور ایجاد شود.
وی، تصریح کرد: زمانیکه کی روش به ایران آمد و با شرایط موجود آشنا شد به این جمع بندی رسید که امکانات سخت افزاری و نرم افزاری ما آنطور که باید باشد، نیست و کاملاً متفاوت از فوتبال حرفه ای است. به همین جهت تلاش کردند که تا حدودی تغییراتی را در زمینه های مختلف ایجاد کنند و در مجموع بستری برای آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2014 و 2018 مهیا کنند.
در این زمینه تصمیم گرفتند بازیکنانی از لیگ خودمان را جذب کنند. بعد از اینکه چندین بازی تدارکاتی با تیم های ضعیف آفریقایی و آسیایی انجام دادند و نتایج نه چندان مطلوبی کسب کردند، تصمیم گرفتند از کشورهای دیگر لژیونرهایی را جذب کنند. به تدریج در طول 7،8 شرایط کیفی تیم بهبود پیدا کرد و اکنون تیم ملی داریم که نسبت به 7 سال گذشته بهتر شده است. البته تغییرات عمده ای هم صورت نگرفته است و شاید در کل 3 یا 4 بازیکن تغییر داده شد و تیم را به جام جهانی 2018 اعزام کردند. در این جام هم نتایجی مانند دوره قبل کسب شد و در دور مقدماتی اوت شدیم.
اقبالی، عنوان کرد: در اصل اگر بخواهیم به محتوا توجه داشته باشیم، در طول این مدت نتایج مطلوبی بدست نیاورده ایم. متأسفانه رسانه های ما خیلی بزرگنمایی کردند و تلاش کردند از کی روش یک بت بسازند. کی روش مربی حرفه ای و آگاهی است؛ اما وقتی بستر مهیا نباشد، بهترین مربی دنیا هم که استخدام کنید نمی تواند به نتیجه ایده آل برسد.
برنامه جام آسیایی، ویژه برنامه هفدهمین دوره جام ملت های آسیا است که با اجرای نیلوفر اردلان، همه روزه به جز جمعه ها ساعت 11:00 به مدت 40 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جام آسیایی