صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "جاکارتا 2018" روز سه شنبه 16 مرداد مروری بر بازیهای آسیایی 2010 گوانجو داشت و در ادامه با مربی تیم ملی آبهای آرام قایقرانی به گفتگو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ هدف چینی ها از میزبانی بازیهای آسیایی 2010 این بود که بندر تجاری گوانجو را به دنیا بشناسانند و زمینه چینی کنند که این شهر از نظر تجاری پویایی بیشتری به خود بگیرد. در این رقابتها چین با 199 طلا، 119 نقره و 98 برنز مقام نخست را کسب کرد و کره جنوبی و ژاپن دوم و سوم شدند. کاروان اعزامی کشورمان با 20 طلا، 15 نقره و 24 برنز چهارم آسیا شد. در میان این مدالها، مدال طلای پرتاب دیسک احسان حدادی ارزش ویژه ای داشت. او توانست در حضور 10 هزار تماشاگر دیسک را 67/99 متر پرتاب و رکورد بازیها را بشکند که مورد تشویق شدید حضار قرار گرفت. این مدال نوید بخش آمادگی حدادی برای موفقیتهایش در مسابقات جهانی و المپیک بود که اینها نیز به واقعیت پیوست. تیم فوتبال ایران که با ترکمنستان، ویتنام و بحرین هم گروه بود با 3 برد از گروه خود صعود کرد و در یک هشتم نهایی مالزی را برد و در یک چهارم عمان را از سد راه برداشت. ولی در نیمه نهایی مقابل ژاپن متوقف شد و در رده بندی هم مغلوب کره جنوبی شد.
الیاس اقلیمی، مربی تیم ملی آبهای آرام قایقرانی میهمان تلفنی این برنامه بود که پیرامون وضعیت آماده سازی تیمش برای بازیهای آسیایی جاکارتا اظهار کرد: تیم ما در رشته کانو کانادایی در 3 ماده شرکت می کند. در ماده 1000 متر فعلا ارنج ما نبی رضایی است. در ماده دو نفره 1000 متر شاهو ناصری و علی اوجاقی شرکت می کنند و در ماده دو نفره 200 متر، عادل مجللی و پژمان دیو سالار پارو می زنند.
وی در ادامه افزود: تیم ما در شرایط خوبی بسر می برد و امیدواریم ورزشکاران ما به سطحی برسند که در هر 3 ماده مدال بگیریم. بازیهای آسیایی بعد المپیک سختترین مسابقه برای ماست و رقابت سنگینی با چین، ازبکستان، قزاقستان و ژاپن داریم.
برنامه "جاکارتا 2018" روز سه شنبه 16 مرداد با اجرای کاظم زاده و کارشناسی چراتی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • 81 مدال از 136 مدال ایران در پاراآسیایی جاکارتا، ره آورد دوومیدانی

  • افزایش علاقمندی و انگیزه در شنای معلولین با موفقیت شاهین ایزدیار

  • حضور 35 درصدی بانوان در کاروان پاراآسیایی

  • سیامند رحمان کاندید انتخابات کمیته ورزشکاران پارآسیایی

  • تیرها در چله صاحب نامان تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین کشور برای پارآسیایی جاکارتا

  • آمادگی شناگران جانباز و معلول برای کسب مدال در پارآسیایی جاکارتا

  • "خود باوری و امید" نام کاروان ورزشی ایران در بازیهای پارآسیایی جاکارتا

  • گفتگو با محبوبترین و قویترین ورزشکار پارآسیایی

  • وزنه برداری رشته پر امید برای کسب طلاهای پارآسیایی جاکارتا

  • 8 فرصت، 8 مدال، حاصل تلاش کاراته کاران در جاکارتا