صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "جاکارتا 2018" روز سه شنبه 9 مرداد مروری به بازیهای آسیایی 1982 دهلی نو داشت و در ادامه با دبیر انجمن و سرمربی تیم ملی سپک تاکرا به گفتگو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ بازیهای آسیایی 1982 نهمین دوره از بازیهای آسیایی بود که در دهلی نو کشور هند برگزار شد. در این بازیها 4595 ورزشکار از 33 کشور جهان در 21 رشته ورزشی به رقابت پرداختند. در پایان رقابتها چین، ژاپن و کره جنوبی مقام های اول تا سوم را کسب کردند . ایران با 4 طلا، 4 نقره و 4 برنز در مقام هفتم قرار گرفت. ورزشکاران ما در رشته های وزنه برداری، کشتی و دوچرخه سواری صاحب مدال شدند.
علی فولادی راد، دبیر انجمن سپک تاکرا میهمان تلفنی این برنامه بود که پیرامون رشته ورزشی سپک تاکرا در دومین حضور آن در بازیهای آسیایی اظهار کرد: این رشته در کشورمان با نام والیبال با پا شناخته می شود و از سال 82 به خانواده ورزش ایران ملحق شد. سپک تاکرا از 1990 جز رشته های رسمی بازیهای آسیایی درآمد. تیم ملی کشورمان نیز برای اولین بار در 2006 دوحه در این رقابتها شرکت کرد و در بازیهای آسیایی جاکارتا برای دومین بار تیم ملی آقایان در دو رشته رگو و 4 نفره به مصاف حریفان خود می رود. همچنین 12 بازیکن ملی پوش کشورمان در قالب یک تیم به این رقابتها اعزام می شوند.
محمد مرادی، سرمربی تیم ملی سپک تاکرا دیگر میهمان این برنامه بود که با مثبت خواندن شرایط تیمش برای حضور در بازیهای آسیایی در این رابطه بیان کرد: پنجمین اردوی آماده سازی تیم ملی سپک تاکرا در محل آکادمی ملی المپیک در حال برگزاری است که این اردو آخرین و متصل به اعزام است.
وی ادامه داد: بازیهای آسیایی از بازیهای جهانی سخت تر است چون تمام قدرتهای این رشته در کشورهای آسیایی هستند و در مسابقات جهانی مدالها را درو می کنند. البته ما هم ناامید نیستیم و با ساماندهی و برنامه ریزی هایی که انجام شده، شرایط تیم نسبتا مناسب است. امیدواریم یکی از شگفتی سازان مسابقات آسیایی باشیم و این رشته جز رشته های مدال آور کشورمان بشود.
برنامه "جاکارتا 2018" روز سه شنبه 9 مرداد با اجرای کاظم زاده و کارشناسی چراتی بود. این برنامه ساعت 16:05 روزهای فرد به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • 81 مدال از 136 مدال ایران در پاراآسیایی جاکارتا، ره آورد دوومیدانی

  • افزایش علاقمندی و انگیزه در شنای معلولین با موفقیت شاهین ایزدیار

  • حضور 35 درصدی بانوان در کاروان پاراآسیایی

  • سیامند رحمان کاندید انتخابات کمیته ورزشکاران پارآسیایی

  • تیرها در چله صاحب نامان تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین کشور برای پارآسیایی جاکارتا

  • آمادگی شناگران جانباز و معلول برای کسب مدال در پارآسیایی جاکارتا

  • "خود باوری و امید" نام کاروان ورزشی ایران در بازیهای پارآسیایی جاکارتا

  • گفتگو با محبوبترین و قویترین ورزشکار پارآسیایی

  • وزنه برداری رشته پر امید برای کسب طلاهای پارآسیایی جاکارتا

  • 8 فرصت، 8 مدال، حاصل تلاش کاراته کاران در جاکارتا