صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "جاکارتا 2018" روز دوشنبه 8 مرداد مروری داشت به بازیهای آسیایی 1978 بانکوک و در ادامه با حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو درخصوص وضعیت تیمش به گفتگو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ تایلند بعد از میزبانی بازیهای آسیایی در سالهای 1966 و1970 بار دیگر در سال 1978 میزبانی بازیهای آسیایی را برعهده گرفت. در آن زمان تایلند تاسیسات ورزشی نسبتا خوبی را احداث کرده بود و رویدادهای مختلفی را میزبانی می کرد. دلیل این کار تایلندی ها این بود که آنها به این نتیجه رسیده بودند که ورزش عامل مهمی برای معرفی کشورشان و درنتیجه جذب گردشگر و افزایش درآمد است.
در این دوره از بازیها 3842 ورزشکار از 25 کشور حضور داشتند و در 19 رشته ورزشی به رقابت پرداختند. در این بازیها، به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و شرایط خاصی که در کشور وجود داشت، ورزشکاران ما حضور نداشتند. ژاپن با 70 طلا مقام نخست را کسب کرد و چین و کره جنوبی دوم و سوم شدند.
حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو میهمان این برنامه بود که پیرامون وضعیت آماده سازی تیمش برای حضور در بازیهای آسیایی اظهار کرد: تیم ما از 10 تا 22 مرداد آخرین مرحله اردوی آماده سازی را در آکادمی ووشو پشت سر خواهد گذاشت و بلافاصله عازم بازیهای آسیایی می گردد. تاکنون 7 مرحله اردو داشتیم. مسابقات جام پارس که با حضور 8 کشور قدرتمند جهان و دو تیم داخلی برگزار شد، مسابقات تدارکاتی خوبی برای ما بود. بعلاوه یک اردوی تدارکاتی یک ماهه نیز با تیم ملی اندونزی داشتیم. در مجموع فدراسیون حمایتهای خوبی از ما داشت.
وی در ادامه افزود: ورزشکاران ما در 4 وزن در بازیهای آسیایی شرکت می کنند. رضا سبحانی، عرفان آهنگریان، فرود ظفری و محسن محمد سیفی ووشوکاران تیم ملی اعزامی به بازیهای آسیایی هستند که در فرآیند انتخابی و مسابقات رسمی انتخاب شدند. تفاوت این دوره با دوره های قبلی این است که مسابقات فقط در 4 وزن برگزار می شود درحالیکه دوره های قبل 5 وزن بود که 4 وزن مجاز به شرکت بودند. در این دوره وزن 75 کیلو حذف شد که به ضرر ما بود چون در این وزن صاحب مدال طلا بودیم. از لحاظ شرایط روانی، تکنیکی و جسمانی شرایط خوبی داریم. ما همیشه در مسابقات جهانی از 70 کیلو به بالا مقام می آوردیم ولی اینجا مسابقات زیر 70 کیلو است که کار ما را سخت می کند ولی ما تمام تلاشمان را برای کسب عنوان خواهیم کرد.
برنامه "جاکارتا 2018" روز دوشنبه 8 مرداد با اجرای نوروزی و کارشناسی چراتی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • 81 مدال از 136 مدال ایران در پاراآسیایی جاکارتا، ره آورد دوومیدانی

  • افزایش علاقمندی و انگیزه در شنای معلولین با موفقیت شاهین ایزدیار

  • حضور 35 درصدی بانوان در کاروان پاراآسیایی

  • سیامند رحمان کاندید انتخابات کمیته ورزشکاران پارآسیایی

  • تیرها در چله صاحب نامان تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین کشور برای پارآسیایی جاکارتا

  • آمادگی شناگران جانباز و معلول برای کسب مدال در پارآسیایی جاکارتا

  • "خود باوری و امید" نام کاروان ورزشی ایران در بازیهای پارآسیایی جاکارتا

  • گفتگو با محبوبترین و قویترین ورزشکار پارآسیایی

  • وزنه برداری رشته پر امید برای کسب طلاهای پارآسیایی جاکارتا

  • 8 فرصت، 8 مدال، حاصل تلاش کاراته کاران در جاکارتا