صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "جاکارتا 2018" روز یکشنبه 7 مرداد مروری به بازیهای آسیایی تهران داشت و در ادامه با مهرداد صفرزاده، ملی پوش اسبق و مربی دوچرخه سواری گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ در بازیهای آسیایی 1974 تهران، کشورمان با 36 طلا، 28 نقره و 17 برنز مقام دوم را بعد از ژاپن کسب کرد. در این دوره، یکی از مدالهایی که خیلی شیرین بود و در کشورمان بازتاب بسیار زیادی داشت، پیروزی تیم ملی واترپلو بر چین و کسب مدال طلا بود. در وزنه برداری 10 طلا، 11 نقره و 3 مدال برنز کسب شد. تیم ملی فوتبال نیز مقام نخست را کسب کرد. دوومیدانی ما درخشان ترین حضورش را در این دوره از بازیهای آسیایی داشت و 3 طلا، 2 نقره و 3 برنز به دست آورد. بوکس 3 طلا،2 نقره و 5 برنز گرفت. در دوچرخه سواری پیست 1 نقره و 1 برنز و در جاده 2 طلا، 1 نقره و 1 برنز بدست آمد. شمشیربازی هم حضور پر فروغی داشت و 3 طلا، 4 نقره و 3 برنز کسب کرد. تنیس دو نقره آورد و کشتی فرنگی و آزاد موفق شد که 13 طلا، 5 نقره و 1 برنز بدست آورد.
در این بازیها، جاده چالوس برای برگزاری مسابقات دوچرخه سواری جاده آماده شد و درخشان ترین حضور دوچرخه سواری کشورمان را در جاده داشتیم و مقامهای اول تا سوم نصیب رکابزنان کشورمان شد که رقابت جالبی بین ایرانی ها در مسابقات آسیایی جاده بود.
مهرداد صفرزاده، مربی و ملی پوش اسبق دوچرخه سواری که در بازیهای آسیایی 1986 سئول در تیم ملی رکاب زد پیرامون رقابتها در بازیهای آسیایی بیان کرد: در سطح آسیا، دو رقابت مهم قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی را داریم. معمولا تیمها در قهرمانی آسیا نفرات جوانتر خود را شرکت می دهند تا آنها را محک و ارزیابی کنند و نفرات قویتر را در بازیهای آسیایی شرکت دهند تا مدالهای بیشتری کسب نمایند.
وی که در بازیهای آسیایی بوسان مربیگری تیم ملی را برعهده داشت درخصوص عملکرد تیمش در آن دوره عنوان کرد: در بازیهای آسیایی بوسان در رشته 40 کیلومتر تعقیبی تیمی توانستیم مدال نقره بگیریم. ما سالها در ماده تعقیبی تیمی صاحب مدال بودیم ولی براحتی از این رشته دور شدیم و حتی شرکت کننده هم معرفی نمی کنیم.
وی در آخر یادآور شد: در حال حاضر یک مقدار تخصص ها از ورزش دور شده است و افرادی که بازنشسته شده اند، باز هم در مسند فدراسیونها هستند و جای جوانترها و متخصص ها را گرفته اند. در حالیکه افراد متخصص و دلسوزی بسیاری در ورزش داریم.
برنامه "جاکارتا 2018" روز یکشنبه 7 مرداد با اجرای کاظم زاده و کارشناسی چراتی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • 81 مدال از 136 مدال ایران در پاراآسیایی جاکارتا، ره آورد دوومیدانی

  • افزایش علاقمندی و انگیزه در شنای معلولین با موفقیت شاهین ایزدیار

  • حضور 35 درصدی بانوان در کاروان پاراآسیایی

  • سیامند رحمان کاندید انتخابات کمیته ورزشکاران پارآسیایی

  • تیرها در چله صاحب نامان تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین کشور برای پارآسیایی جاکارتا

  • آمادگی شناگران جانباز و معلول برای کسب مدال در پارآسیایی جاکارتا

  • "خود باوری و امید" نام کاروان ورزشی ایران در بازیهای پارآسیایی جاکارتا

  • گفتگو با محبوبترین و قویترین ورزشکار پارآسیایی

  • وزنه برداری رشته پر امید برای کسب طلاهای پارآسیایی جاکارتا

  • 8 فرصت، 8 مدال، حاصل تلاش کاراته کاران در جاکارتا