صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "جاکارتا 2018" مروری داشت به نتایج رشته قایقرانی کشور در ادوار گذشته بازیهای آسیایی و در ادامه به گفتگو با یکی از مدال آوران قایقرانی پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ بازیهای آسیایی سال 1990 اولین حضور قایقرانی کشور بود. در بازیهای آسیایی 1994 اردوهای قایقرانی تشکیل شد ولی تیم در بازیهای آسیایی هیروشیما حضور نداشت. تیم قایقرانی در بازیهای آسیایی 1998 تایلند حضور خوبی داشت. در 2002 بوسان کره جنوبی، هم زنان و مردان قایقران ما حضور داشتند. در 2006 قطر در رشته آبهای آرام اولین مدال بازیهای آسیایی در کایاک دو نفره 1000 متر بدست آمد و ورزشکاران ما صاحب مدال نقره شدند. در 2010 گوآنجو، تیم روئینگ که اولین حضورش در سال 2006 بود توانست به فینال برسد و کانو اسپرینت هم درخشش چشمگیری داشت و بالاخره در 2014 اینچئون، در اسلالوم مدال برنز گرفت. در حال حاضر هم تلاشهای خوبی در رشته های اسلالوم، روئینگ، کانو اسپرینگ و بادبانی برای حضور موفق در جاکارتا انجام شده است.
حسین سینکایی، ملی پوش اسبق قایقرانی دیگر میهمان این برنامه بود. او 8 سال است که دور از ورزش به سر می برد و در سازمان بنادر و کشتیرانی مشغول به کار است. وی درخصوص مشکلات ورزشکاران این رشته گفت: رشته هایی مثل قایقرانی آنچنان که باید رسیدگی نمی شود و از نظر کسب درآمد هم خوب نیستند. بیشتر ورزشکاران ما در سنین 24 سالگی یعنی سنی که باید از ثمره یک ورزشکار استفاده شود، ورزش را رها می کنند چون حمایت آنچنانی وجود ندارد.
وی در رابطه با تجربه حضورش در بازیهای آسیایی عنوان کرد: بازیهای آسیایی و المپیک تجربه ای منحصر به فرد است. بازیهای آسیایی گوآنجو که شانس مدال هم داشتیم برای من تکرار نشدنی است. امسال هم ورزشکاران خوبی مثل بوداغی و طالبیان در تیم ملی حضور دارند که امیدوارم نتایج خوبی عاید قایقرانان کشور شود.
برنامه "جاکارتا 2018" روز سه شنبه دوم مرداد با اجرای کاظم زاده و کارشناسی چراتی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • 81 مدال از 136 مدال ایران در پاراآسیایی جاکارتا، ره آورد دوومیدانی

  • افزایش علاقمندی و انگیزه در شنای معلولین با موفقیت شاهین ایزدیار

  • حضور 35 درصدی بانوان در کاروان پاراآسیایی

  • سیامند رحمان کاندید انتخابات کمیته ورزشکاران پارآسیایی

  • تیرها در چله صاحب نامان تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین کشور برای پارآسیایی جاکارتا

  • آمادگی شناگران جانباز و معلول برای کسب مدال در پارآسیایی جاکارتا

  • "خود باوری و امید" نام کاروان ورزشی ایران در بازیهای پارآسیایی جاکارتا

  • گفتگو با محبوبترین و قویترین ورزشکار پارآسیایی

  • وزنه برداری رشته پر امید برای کسب طلاهای پارآسیایی جاکارتا

  • 8 فرصت، 8 مدال، حاصل تلاش کاراته کاران در جاکارتا