صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "جاکارتا 2018" روزدوشنبه یکم مرداد ماه مروری داشت به نتایج کاروان ورزشی ایران در بازیهای آسیایی 1958 و همچنین به بررسی عملکرد تیم ملی هندبال در بازیهای آسیایی دوره های گذشته پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ سومین دوره مسابقات آسیایی در سال 1958 در ژاپن برگزار شد. در این دوره 1820 ورزشکار از 20 کشور آسیا در 13 رشته ورزشی به رقابت پرداختند. ایران که دومین تجربه حضورش در بازیهای آسیایی بود با 83 ورزشکار شرکت کرده بود و برای نخستین بار بانوان ورزشکار کشور هم حضور داشتند. کاروان ایران با 7 طلا، 14 نقره و 11 برنز در مکان هفتم قرار گرفت و ژاپن، کره جنوبی و چین مقامهای اول تا سوم را کسب کردند. وزنه برداری با 3 طلا، 4 نقره و 1 برنز ، کشتی آزاد با 3 طلا، 3 نقره و 2 برنز ، بوکس با 3 نقره و 3 برنز، دوومیدانی با 1 طلا، 1 نقره و 2 برنز، تنیس روی میز با 1 برنز تیمی و شیرجه با 2 برنز رشته های مدال آور کشورمان در این دوره از رقابتها بودند.
محمدرضا رجبی، دبیر فدراسیون هندبال که خود به عنوان بازیکن تیم ملی هندبال در چندین دوره بازیهای آسیایی حضور داشت در مورد عملکرد تیمش در دوره های مختلف بازیهای آسیایی بیان کرد: در سال 2006 سوم آسیا شدیم که اولین مدال هندبال در بازیهای آسیایی بود. در بازیهای آسیایی 2010 گوآنجو با یک برد شیرین با گل ثانیه آخر مقابل ژاپن به فینال رسیدیم. در فینال هم مقابل کره جنوبی خیلی خوب جنگیدیم و تا دقیقه 29 پایاپای پیش رفتیم و تنها با اختلاف 2 گل باختیم. در 2014 خیلی خوب کار کردیم تا چهارمی رفتیم ولی با دو شکست از کسب مدال بازماندیم.
وی درخصوص شرایط تیم ملی هندبال برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا گفت: در حال حاضر بازیکنان را به طور کامل در اختیار نداریم. هندبال ورزش سرعتی است و به هماهنگی زیادی بین بازیکنان نیاز دارد. بازیکنان ما از نظر فنی خیلی خوب هستند و تلاش می کنیم که زمان بیشتری در کنار هم تمرین داشته باشند.
برنامه "جاکارتا 2018" روز سه شنبه یکم مرداد با اجرای نوروزی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • 81 مدال از 136 مدال ایران در پاراآسیایی جاکارتا، ره آورد دوومیدانی

  • افزایش علاقمندی و انگیزه در شنای معلولین با موفقیت شاهین ایزدیار

  • حضور 35 درصدی بانوان در کاروان پاراآسیایی

  • سیامند رحمان کاندید انتخابات کمیته ورزشکاران پارآسیایی

  • تیرها در چله صاحب نامان تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین کشور برای پارآسیایی جاکارتا

  • آمادگی شناگران جانباز و معلول برای کسب مدال در پارآسیایی جاکارتا

  • "خود باوری و امید" نام کاروان ورزشی ایران در بازیهای پارآسیایی جاکارتا

  • گفتگو با محبوبترین و قویترین ورزشکار پارآسیایی

  • وزنه برداری رشته پر امید برای کسب طلاهای پارآسیایی جاکارتا

  • 8 فرصت، 8 مدال، حاصل تلاش کاراته کاران در جاکارتا