ایران ما روزهای فرد از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

افزایش چشمگیر سرانه فضای ورزشی در استان کهگیلویه و بویراحمد

برنامه "ایران ما" روز سه شنبه 10 مهر با حضور محمدتقی علوی، مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد به موضوع توسعه حوزه ورزش و پروژه های ورزشی این استان اختصاص داشت.

1397/07/11
|
12:55

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدتقی علوی، مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رشد قابل توجه سرانه ورزشی این استان بعد از انقلاب اسلامی در این رابطه اظهار کرد: سرانه ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد بالغ بر 0/60 مترمربع است که نسبت به قبل از پیروزی انقلاب پیشرفت قابل توجهی داشته است. در ابتدای انقلاب تنها 3 سالن ورزشی در این استان وجود داشت ولی در حال حاضر به بیش از 117 سالن رسیده است.
وی ادامه داد: حدود 40 پروژه ورزشی هم در دستور کار قرار دارد و در حال تکمیل آنها هستیم که بخشی از آن در هفته تربیت بدنی افتتاح و به سرانه ورزشی استان افزوده خواهد شد. همچنین 67 پروژه نیمه تمام نیز وجود دارند که از اعتبارات ملی، استانی و هدایای خاص فعال شده اند و با افتتاح این پروژه ها تا پایان سال 97 آمار خوبی در اتمام پروژه های ورزشی خواهیم داشت.
علوی درخصوص پروژه هایی که در دهه فجر امسال افتتاح خواهند شد، گفت: تاکید وزارت ورزش و دولت اتمام پروژه های نیمه تمام گذشته است. به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افتتاح چندین پروژه ورزشی را در دست اقدام داریم. سایت کوهنوردی شهرستان دنا که حدود 13 سال فعال نبود، با سفر رئیس جمهور و استفاده از اعتبارات تقریبا به انتهای کار رسیده است. بعلاوه مجموعه سوارکاری شهرستان بویراحمد نیز به بهره برداری خواهد رسید. در گچساران 3 سالن سرپوشیده و 6 چمن مصنوعی به بهره برداری می رسد. در کهگیلویه نیز 3 چمن مصنوعی و یک باب سالن چند منطوره ورزشی افتتاح خواهد شد.
وی در آخر عنوان کرد: بعد از انقلاب و تا قبل از بازیهای آسیایی جاکارتا، تنها یک نماینده در بازیهای آسیایی داشتیم. اما این دوره 6 نماینده اعزام شدند و یک مدال کسب شد. در دو سال اخیر توجه خاصی به ورزش قهرمانی شده و اتفاقاتی خوبی رقم خورده است. در روستاها نیز خانه های ورزش روستایی راه اندازی شده اند.
برنامه "ایران ما" روز سه شنبه 10 مهر با اجرای شریفی بود. این برنامه ساعت 16:35 روزهای فرد به مدت 25دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ایران ما