ایران ما روزهای فرد از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

جشنواره "استعدادیابی دختر لر" و شناسایی نخبگان دوومیدانی لرستان

برنامه "ایران ما" روز سه شنبه 16 مرداد با حضور علی یاور عزیزپور، مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان به بررسی وضعیت ورزش و پروژه های ورزشی در این استان کشور پرداخت.

1397/05/17
|
07:43

به گزارش رادیو ورزش؛ علی یاور عزیزپور، مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان با بی نظیر خواندن طرح استعدادیابی رشته دوومیدانی دختران در استان لرستان در این رابطه اظهار کرد: در هیئت دوومیدانی استان لرستان، یک طرح استعدادیابی تحت عنوان "جشنواره استعدادیابی دختر لر" شروع شده است. مرحله اول و دوم این طرح در سطح شهرستان و استان انجام شده است و 100 ورزشکار در رده های مختلف شناسایی شده اند. بزودی مرحله سوم این طرح نیز اجرا می گردد که در حوزه استعدادیابی اتفاق بی نظیری است. در طی این طرح استعدادهای خوبی شناسایی و تحت آموزش قرار خواهند گرفت تا در بخش قهرمانی این رشته ورود پیدا کنند.
وی با مثبت خواندن وضعیت دوومیدانی در بخشهای پایه و بزرگسالان درخصوص امکانات سخت افزاری این رشته در استان لرستان بیان کرد: بزودی بزرگترین سالن سرپوشیده دوومیدانی کشور در لرستان افتتاح خواهد شد. در مورد پیست های تارتان دوومیدانی هم اعتبار خوبی در نظر گرفته شده و حتی شهرستانهای بزرگ هم پیست تارتان دارند.
عزیزپور در مورد تیم خیبر خرم آباد گفت: لرستان با بضاعت ورزشکاران بومی خود در میادین فوتبال لیگ یک و دو حضور پیدا می کند. درضمن استاندار و هیئت استان توجه جدی به بحث فوتبال دارند. در مورد باشگاه خیبر خرم آباد هم یک بخش خصوصی داوطلب شده که مالکیت باشگاه را عهده دار شود که منتظر هستیم این موضوع نهایی شود تا در رسانه ها اعلام کنیم.
مدیر ورزش و جوانان استان لرستان در رابطه با طرح استخدام قهرمانان ملی عنوان کرد: وزارت ورزش آئین نامه استخدام قهرمانان را تدوین کرده است که برای کلیه دستگاه های اجرایی است و درخواست می کنیم که دستگاه ها این قهرمانان را جذب کنند. ورزشکارانی که عنوان آسیایی و جهانی دارند و شرایط احراز شغل را دارا باشند، بدون آزمون استخدام خواهند شد.
وی در مورد پروژه های نیمه تمام ورزشی استان توضیح داد: سال 95 جز پنج دستگاه برتر وزارت ورزش از نظر کمیت افتتاح پروژه های ورزشی بودیم و 12 پروژه در این سال به بهره برداری رسید. سال 96 هشت پروژه نیمه تمام را افتتاح کردیم. امسال نیز 15 پروژه نیمه تمام تا بهمن ماه به اتمام خواهد رسید.
برنامه "ایران ما" روز سه شنبه 16 مرداد با اجرای شریفی بود. این برنامه ساعت 16:35 روزهای فرد به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ایران ما