صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

روزهای فرد از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "ایران ما" روز یکشنبه 14 مرداد با حضور افشین حیدری، مدیر ورزش و جوانان استان خوزستان به موضوع اقدامات انجام شده جهت رشد و توسعه ورزش در این استان پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ افشین حیدری، مدیر ورزش و جوانان استان خوزستان پیرامون جایگاه ورزش در استان خوزستان اظهار کرد: استان خوزستان یکی از استانهایی است که بیشترین تیمها را در لیگها و رشته های مختلف ورزشی دارد. ما بیش از 260 تیم لیگی در رشته های مختلف در سطح کشور داریم. این استان استعدادها و ورزشکاران بسیار خوبی را به کشور، آسیا و جهان معرفی کرده است. در این دوره 30 نماینده در بازیهای آسیایی و 15 نماینده در پارآسیایی جاکارتا داریم که بیش از نیمی از این ورزشکارانان شانس مدال دارند.
وی درخصوص پروژه های ورزشی استان خوزستان توضیح داد: دو خانه بزرگ کشتی که در کشور نمونه هستند، هر کدام به مبلغ 15 میلیارد تومان، کار احداثشان شروع شده است. خانه وزنه برداری اهواز و خانه جودو شوشتر هم احداث می گردد. 183 پروژه عمرانی با اعتبار بیش از 200 میلیارد تومان در خوزستان فعال شده است. پروژه های نیمه تمام با کمک دولت و با تدابیر اندیشیده شده تا پایان سال 97 به بهره برداری خواهد رسید. بعلاوه 100 زمین ورزشی نیز در استان در حال احداث است. شورای ورزش استان هر ماه تشکیل می شود که امیدواریم خروجی آن در جاکارتا و المپیک نشان داده شود.
حیدری با پیشرو خواندن استان خوزستان در تکمیل پروژه های عمرانی ورزشی عنوان کرد: متاسفانه ما بعد از جنگ به عنوان استان کم برخوردار کشور قلمداد می شدیم. در شورای برنامه ریزی و ورزش استان توسعه زیرساختهای ورزش استان هدفگذاری شد. امسال کار بازسازی استادیوم مجدیان دزفول و جهان آرا خرمشهر به پایان خواهد رسید. تیم اروند خوزستان در لیگ یک بازی می کند که بازیهایش در استادیوم نفت و گاز اروندان انجام می گیرد. درنتیجه ایرادات این استادیوم در شورای تامین مطرح شده و برطرف خواهد شد. درضمن با تدبیر استاندار، ردیف اعتباری جدیدی تحت عنوان حفظ و نگهداری استادیوم های ورزشی خوزستان لحاظ شده است. نزدیک 219 پروژه نیمه تمام داریم که تا فجر چهلم 43 پروژه افتتاح خواهد شد.
برنامه "ایران ما" روز یکشنبه 14 مرداد با اجرای شریفی بود. این برنامه ساعت 16:35 روزهای فرد به مدت 25دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • تکمیل چهل پروژه ورزشی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در یزد

  • هدفگذاری استان فارس برای تکمیل 70 درصد از پروژه های نیمه تمام ورزشی

  • نگاهی به طرحها و پروژه های ورزشی استان اردبیل

  • نگاهی به ورزش و زیرساختهای ورزشی استان مرکزی

  • نگاهی به عملکرد ورزشکاران استان البرز در عرصه ملی و بین المللی

  • نگاهی به ورزش و زیرساختهای ورزشی استان کرمانشاه

  • ورزش و زیرساختهای ورزشی در استان چهارمحال و بختیاری

  • ساخت ورزشگاه 15 هزار نفری ماهشهر با اعتبار 100 میلیاردی

  • بهره برداری از 24 پروژه ورزشی در استان کهگیلویه و بویراحمد تا دهه فجر

  • از سرگیری پروژه های نیمه تمام ورزشی سیستان و بلوچستان