صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

روزهای فرد از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "ایران ما" روز سه شنبه 9 مرداد ماه با حضور امیر زارعی، معاون توسعه امور ورزش خراسان رضوی به موضوع آماده سازی ورزشگاه ثامن الائمه مشهد و مشکلاتی که در بازی افتتاحیه لیگ برتر در استادیوم امام رضا (ع) بوجود آمد، اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر زارعی، معاون توسعه امور ورزش خراسان رضوی پیرامون وضعیت آماده سازی ورزشگاه ثامن الائمه مشهد اظهار کرد: پیش بینی ما این است که بهمن یا نهایتا اسفند ماه کار چمن و اسکوربرد مجموعه ورزشی ثامن به اتمام رسیده و این ورزشگاه به بهره برداری برسد.
وی درخصوص امکان افزایش ظرفیت این ورزشگاه و علت عملیاتی نشدن آن توضیح داد: پروژه این ورزشگاه ظرفیت 70 هزار نفر است ولی از آنجا که مجموعه امام رضا (ع) به بهره برداری رسیده و بازیهای لیگ در آنجا صورت می گیرد، این موضوع به ما کمک کرده و افزایش ظرفیت ورزشگاه ثامن به 70 هزار نفر توجیه اقتصادی ندارد. درصورتیکه ورزشگاه امام رضا (ع) وجود نداشت، در فاز دوم پروژه ورزشگاه ثامن، اقدام به افزایش ظرفیت به 70 هزار صندلی را داشتیم. در حال حاضر چمن و اسکوربرد ثامن الویت اول ماست و 70 هزار صندلی الویت و توجیه اقتصادی ندارد.
زارعی در رابطه با مشکل قطعی آب در زمان برگزاری دیدار افتتاحیه لیگ برتر میان دو تیم پدیده و پرسپولیس در ورزشگاه امام رضا (ع) بیان کرد: قطعی آب نداشتیم بلکه دسترسی تماشاچیان به آب با مشکلاتی روبرو بود که در بازیهای بعدی این نقیصه برطرف خواهد شد.
وی در مورد تغییر ساعت برگزاری افتتاحیه لیگ برتر و حضور تماشاچیان از ساعتها قبل از شروع بازی عنوان کرد: ساعت این بازی براساس مصوبه شورای تامین مشهد مقدس 6:30 بعد از ظهر تعیین شده بود و ما این ساعت را اعلام کردیم ولی به دلایلی ساعت مسابقه تغییر کرد. بعلاوه وقتی تیم های استقلال یا پرسپولیس بازی دارند، هواداران آن 80 درصد ورزشگاه را به خود اختصاص می دهند. اگر بلیط فروشی الکترونیکی باشد و شماره صندلی هر فرد مشخص باشد، اینگونه مسائل که تماشاچی بخواهد از چند ساعت قبل از شروع مسابقه در ورزشگاه حضور داشته باشد، بوجود نمی آید. چون بسیار اتفاق افتاده که افراد بلیط در دستشان بوده ولی نتوانسته اند وارد استادیوم شوند. بعلاوه سازمان لیگ سخت افزار و نرم افزار بلیط الکترونیکی را در اختیار استانها قرار نداده است. امیدواریم شرایطی فراهم شود که بتوانیم بستری را برای همه تماشاچیان فراهم آوریم که بدون دغدغه و نگرانی به تماشای بازیهای تیمهای مورد علاقه خود بپردازند.
برنامه "ایران ما" روز سه شنبه 9 مرداد با اجرای شریفی بود. این برنامه ساعت 16:35 روزهای فرد به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • تکمیل چهل پروژه ورزشی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در یزد

  • هدفگذاری استان فارس برای تکمیل 70 درصد از پروژه های نیمه تمام ورزشی

  • نگاهی به طرحها و پروژه های ورزشی استان اردبیل

  • نگاهی به ورزش و زیرساختهای ورزشی استان مرکزی

  • نگاهی به عملکرد ورزشکاران استان البرز در عرصه ملی و بین المللی

  • نگاهی به ورزش و زیرساختهای ورزشی استان کرمانشاه

  • ورزش و زیرساختهای ورزشی در استان چهارمحال و بختیاری

  • ساخت ورزشگاه 15 هزار نفری ماهشهر با اعتبار 100 میلیاردی

  • بهره برداری از 24 پروژه ورزشی در استان کهگیلویه و بویراحمد تا دهه فجر

  • از سرگیری پروژه های نیمه تمام ورزشی سیستان و بلوچستان