صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

روزهای فرد از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

برنامه "ایران ما" روز یکشنبه 7 مرداد با حضور حیدرعلی کامیاب، مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس به بررسی وضعیت ورزش و پروژه های ورزشی در این استان اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ حیدرعلی کامیاب، مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس که از ابتدای سال 94 مسئولیت این اداره کل را برعهده گرفته پیرامون اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزش این استان توضیح داد: حدود 350 پروژه ورزشی نیمه تمام در سطح استان فارس وجود داشت که عمدتا در شهرستانها و روستاها بود. با وجود سختی ها و کمبودهایی که وجود داشت، با مشارکت خیّرین، بخش خصوصی و حمایت دولت 250 پروژه به اتمام رسید. در ضمن با توجه به اینکه در خیلی از مناطق مستعد توجه ای به حوزه ورزش نشده بود، پروژه های جدیدی نیز افتتاح شدند. بعلاوه در هر شهرستان یک سالن ویژه بانوان راه اندازی شد. همچنین 270 چمن مصنوعی در روستاها بصورت زمین مینی فوتبال و در مراکز شهرستانها بصورت یک زمین استاندارد فوتبال همراه با نور، خوابگاه و رختکن اختصاص یافت.
وی با اشاره به توریستی بودن شهر شیراز و لزوم توسعه ورزش در سطح بین المللی برای جذب توریست بیشتر تصریح کرد: ما زیرساختهای مناسبی برای میزبانی رویدادهای ورزشی بخصوص در بحث بین المللی نداشتیم. ولی امروز با توجه به مجموعه ورزشی پارس با ظرفیت 50 هزار نفر که سال گذشته به بهره برداری رسید و سالن 6 هزار نفری دیگری که در دهه فجر افتتاح خواهد شد، امکانات بیشتری برای تحقق این امر در اختیارداریم.
کامیاب در پایان یادآور شد: یکی از دستاوردهای خوب ما در ورزش توسعه زیرساختها بصورت عادلانه است. در حال حاضر کمتر روستایی از استان بدون فضای ورزشی است. در ضمن بزرگترین پیست سوارکاری جنوب کشور در هفته دولت در زرقان افتتاح خواهد شد و در پائیز میزبان رقابت‌های جهانی رزم سواره و کمانگیری روی اسب خواهیم بود.
برنامه "ایران ما" روز یکشنبه 7 مرداد با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه ساعت 16:35 روزهای فرد به مدت 25دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • استقبال 18 کشور از تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان

  • پتانسیل سیستان و بلوچستان در معرفی استعدادها به ورزش کشور

  • جشنواره "استعدادیابی دختر لر" و شناسایی نخبگان دوومیدانی لرستان

  • خوزستان، استان پیشرو در تکمیل پروژه های عمرانی ورزشی کشور

  • احوالات افتتاحیه لیگ برتر در استادیوم امام رضا (ع)

  • البرز استانی با قهرمانان زیاد و زیرساختهایی ضعیف