بانوی قهرمان روزهای زوج از ساعت 14:30 به مدت 30دقیقه

معضل نبود فشنگ همچنان ادامه دارد!

برنامه "بانوی قهرمان" شنبه 16 شهریور، با الهام هاشمی، سرمربی تیم ملی تیراندازی با تفنگ، درباره مشکلات تیراندازی کشور گفتگو کرد.

1398/06/17
11:13

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ الهام هاشمی، سرمربی تیم ملی تیراندازی با تفنگ، درباره اتفاقاتی که در فرودگاه برزیل هنگام بازگشت به ایران برای تیم اعزامی رخ داده بود، گفت: کمیته برگزار کننده مسابقات جهانی از قبل اعلام کرده بود تیم هایی که از طریق فرودگاه سائوپائولو وارد برزیل می شوند، 5 ساعت زمان را برای ترخیص سلاح ها درنظر بگیرند؛ با این وجود ما 6 ساعت را درنظر گرفته بودیم. متأسفانه در این 6 ساعت کار ترخیص سلاح ها را انجام ندادند و باعث شدند که ما پروازمان را از دست بدهیم؛ اما خوشبختانه به پرواز بعدی رسیدیم. اگر آن پرواز جای خالی نداشت، مجبور بودیم یک گروهمان بامداد یکشنبه و یک گروهمان بامداد دوشنبه از آنجا پرواز کند. به هر حال این مشکل برطرف شد و امیدوارم که دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم. این سری، هم رفتنمان و هم برگشتمان با تأخیر انجام شد.

وی، به رقابتهای آتی اشاره کرد و گفت: مسابقات بعدی ما رقابتهای قهرمانی آسیا است. با توجه به اینکه فقط کشورهای آسیایی شرکت می کنند، امیدوارم که در آن رقابتها بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

هاشمی در خصوص مشکلات رشته سه وضعیت بیان کرد: مشکل رشته سه وضعیت ما فشنگ است. از همه کسانی که می توانند به هر نحوی به ما کمک کنند، تفاضا می کنم کمک کنند؛ زیرا در این رشته بدون فشنگ نمی توانیم به جایی برسیم.

سرمربی تیم ملی تیراندازی با تفنگ ادامه داد: در رشته سه وضعیت هر زمان که توانستیم اردوی خارج از کشور داشته باشیم و تمرین کنیم، نتیجه گرفته ایم؛ اما هر زمانی که نتوانستیم، هیچ نتیجه ای نگرفته ایم. ما از ماه ها قبل اعلام کرده بودیم که تا قهرمانی آسیا به چه تعداد فشنگ نیاز داریم، متأسفانه به جز تعدادی که توانستیم از مونیخ بیاوریم، دیگر هیچ فشنگی در اختیار ما قرار نگرفته است. آن فشنگ ها تمام شده است و ما برای قهرمانی آسیا دیگر فشنگ تمرینی نداریم. حدوداً 2هزار و سیصد و پنجاه فشنگ باقی مانده است که فقط به اندازه یک رکوردگیری تیراندازان است. اگر فشنگ در اختیار ما می گذارند، پس چرا تعلل می کنند و اگر این اتفاق نمی افتد به ما اجازه می دهند جایی که فشنگ وجود دارد، برویم و تمرین کنیم؟ ظاهراً با این قضیه هم موافق نیستند. بنابراین گزینه سوم این است که ما از خیر رشته سه وضعیت بگذریم. اگر شرایط فراهم نمی شود، زودتر به ما اعلام کنند که تمرکزمان را فقط روی تفنگ بادی آقایان بگذاریم؛ زیرا بانوان 2 سهمیه شان را گرفته اند و بیشتر از این نمی توانند کسب سهمیه کنند.

برنامه بانوی قهرمان، با اجرای زهرا محمودوند و تهیه کنندگی سحر مستدام، روزهای زوج، ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
بانوی قهرمان