جهان فوتبال دوشنبه از ساعت 9:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

جهان فوتبال

آسیب شناسی تغییرات ایجاد شده در لیگ فوتسال

برنامه "جهان فوتبال" دوشنبه 30 مهر، با محمد حسین عراقی زاده، قائم مقام باشگاه گیتی پسند اصفهان، در خصوص نحوه برگزاری بازیهای لیگ برتر و تغییرات ایجاد شده در آن گفتگو کرد.

1397/08/01
09:11

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد حسین عراقی زاده، قائم مقام باشگاه گیتی پسند اصفهان، درباره نحوه برگزاری بازیهای لیگ برتر اظهار داشت: روش برگزاری لیگ برتر فوتسال در سالهای قبل به این شکل بود که بعد از 26،27 هفته قهرمان لیگ مشخص می شد و قهرمان به مسابقات جام باشگاه های آسیا راه پیدا می کرد. با توجه به پیشنهادی که کارشناسان و مدیران باشگاه ها دادند و نیز همفکری که با کمیته فوتسال صورت گرفت، قرار بر این شد لیگ سال 97 به صورت پلی آف باشد.
وی تصریح کرد: در خرداد ماه یک جلسه هم اندیشی بین مدیران کمیته فوتسال و باشگاه های لیگ برتری برگزار شد و تصویب شد مسابقات بعد از 26،27 به صورت پلی آف برگزار شود. دور اول یک به 8 و 2 به 7 برخورد کند و بازیها 2 از 3 برگزار شود. 4 تیمی هم که راه پیدا می کنند، 2 از 3 بازی کنند و در مرحله فینال بازیها رفت و برگشت انجام شود. این تقویمی بود که در ابتدای سال به باشگاه ها ابلاغ شد.
در تاریخ 27 شهریور ماه نامه ای از سازمان باشگاه ها ابلاغ شد که دور اول را همان 2 از 3 و دور دوم را رفت و برگشت برگزار کنیم. بنابراین به یکباره دیدیم در برنامه ریزی که ابتدای کار با حضور مدیران باشگاه ها انجام شد، تغییری ایجاد شد و بازی 2 از 3 مرحله دوم را به رفت و برگشت تبدیل کردند. ما هم اعتراضی کردیم و قرار بر این شد در جلسه بعدی هیأت رئیسه مطرح و اصلاح شود.
عراقی زاده، اضافه کرد: تصمیم دیگری که درباره مسابقات پلی آف انجام شده بود و یک مقدار غیرحرفه ای است، این بود که در مرحله اول، تیم اول و دوم جدول را طوری چیدمان کردند که در مرحله دوم باز به هم می خوردند و این به ضرر تیم های اول و دوم جدول است.
قائم مقام باشگاه گیتی پسند، در پایان گفت: در کل بحثی که ما داریم این است که با اوضاع و احوال اقصادی و مشکلاتی که باشگاه ها دارند و چند سال گذشته متأسفانه شاهد خروج تیم ها از لیگ ایران شدیم، اکنون کمیته فوتسال تیم ها و باشگاه هایی که در لیگ ایرن هستند و فعالیت می کنند را همیاری کند که دلسرد نشوند.
برنامه "جهان فوتبال" دوشنبه ها با اجرای شکری، ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جهان فوتبال