جهان فوتبال دوشنبه از ساعت 9:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

جهان فوتبال

جام ملت های آسیا؛ تدافعی یا مالکانه؟

برنامه "جهان فوتبال" دوشنبه 19 شهریور، با جهانپور، مربی فوتبال، درباره روند آماده سازی تیم ملی فوتبال کشورمان برای حضور در جام ملت های آسیا گفتگو کرد.

1397/06/19
|
14:16

به گزارش رادیو ورزش؛ جهانپور، مربی فوتبال، در پاسخ به این سوال که در فاصله 4 ماهه تا جام ملت ها باید چه سطح از تیم هایی را برای بازی تدارکاتی انتخاب کرد و معیار انتخاب باید چه باشد، بیان کرد: فرآیند انتخاب حریفان تدارکاتی در استراتژی کلی آماده سازی تیم قرار می گیرد و طبیعتاً باید کادر فنی آسیب شناسی از بازیهای قبلی داشته باشند و اینکه در بازیهای پیش رو با چه شرایط و ابزاری باید مقابله کنند. این مسائل یک سری مقدماتی هستند که می طلبد در برنامه ریزی نوع انتخاب بازیکنان خودی و نوع فوتبال بازیهای پیش رو مدنظر داشته باشیم که همه این موارد در نوع انتخاب حریفان آماده سازی تأثیر دارد.
وی، ادامه داد: باید دید که کی روش فلسفه فوتبال تدافعی و چشم به ضدحمله دوختن را ادامه می دهد یا به فوتبال مالکانه تمرکز دارد؛ زیرا نوع حریفانی که در بازیهای جام جهانی داشتیم و در جام ملت های آسیا خواهیم داشت، کاملاً متفاوت است. بازخوردی که فوتبال جام ملت های آسیا نشان داده این است که نتیجه مهم است؛ اما نوع فوتبال ارائه شده هم اهمیت زیادی دارد.
اعتقاد بنده بر این است که نوع فوتبال ما باید با حریفان بسیار مشابه باشد. در بازیهای گروهی با حریفان ضعیفی از جمله: یمن، عراق و ویتنام روبرو هستیم. خوشبختانه در قرعه کشی در وضعیت خوبی قرار داریم. اگر بتوانیم از پس عراق برآییم و سرگروه شویم تا نیمه نهایی با حریفان قدری برخورد نخواهیم کرد.
جهانپور، تصریح کرد: آن چیزی که بسیار اهمیت دارد، این است که در بازیهای تدارکاتی باید با حریفان قدری روبرو شویم تا خودمان را آماده بازیهای سنگین مقابل قدرت های آسیا کنیم. هر چه حریفان قویتر باشند، از نظر اعتمادبنفس، کلاس فوتبال و اینکه تحت فشار قرار بگیریم، بهتر خواهد بود؛ اما از طرفی کادر فنی باید به محدودیت ها توجه کند. اکنون فدراسیون فوتبال از نظر اقتصادی در وضعیت استثنائی قرار دارد و همه مسئولین باید کمک کنند که لطمه زیادی به تیم ملی نخورد؛ از سوی دیگر هم باید تعاملی در جلب حمایت مسئولین از طرف کادر فنی شود. همه این موارد در فرآیند آماده سازی تیم ملی برای کسب موفقیت در مسابقات جام ملت های آسیایی امارات نقش بسیار مهمی دارد.
برنامه "جهان فوتبال" دوشنبه ها با اجرای شکری، ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جهان فوتبال