صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 9:05 به مدت 55دقیقه

برنامه "جهان فوتبال" روز شنبه 29 اردیبهشت با حضور رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ فوتبال، به قرعه کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال و حضور بازرسان AFC در 3 باشگاه لیگ برتری اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ عباس ترابیان، مدیر فنی توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی با تاکید بر لزوم حرفه ای سازی باشگاه های فوتبال و نیز نوزدهمین دوره قرعه کشی لیگ برتر فوتسال اظهار کرد: طبق برنامه AFC ، باشگاه های فوتسال تا سال 2019 مهلت دارند تا استانداردسازی را اجرا کنند. باشگاه ها باید خود را با شرایط پنچگانه AFC همچون امکانات سخت افزاری، شرایط مالی، تیمهای پایه و موضوعات حقوقی هماهنگ کنند.
وی ادامه داد: دلیلی ندارد که همه 14 باشگاه در لیگ برتر حضور داشته باشند و برای انتخاب باشگاه ها باید استانداردهای حرفه ای سازی را در نظر گرفت. درصورتیکه در این لیگ 8 تیم هم باشند که با آنها بتوانیم لیگ را در حد خوب برگزار و استانداردها را کاملا رعایت کنیم؛ مطلوب ماست.
ترابیان درخصوص وضعیت آمادگی تیم فوتسال مس سونگون برای حضور در رقابتهای جام باشگاه های آسیا گفت: با توجه به حساسیتی که نسبت به این موضوع داشتم، شخصا ورود پیدا کردم و حتی اعلام کردم که اگر لازم باشد تیم دیگری را جایگزین می کنیم. هفته گذشته نیز به کرمان رفتم و جلسه خوبی با مسئولان باشگاه داشتم. در حال حاضر مدیر عامل سابق باشگاه به عنوان سرپرست تیم، کار را در جام باشگاه های آسیا پیگیری می کند. سرمربی این تیم نیز همان سرمربی قبلی است که کار را آغاز کرده و چند بازیکن جدید هم گرفته است و تیم برای مسابقات آماده می شود.
سهیل مهدی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ، دیگر مهمان تلفنی این برنامه بود که در مورد علت حضور بازرسان AFC در 3 باشگاه فوتبال لیگ برتر بیان کرد: طبق روال هر سال، بازرسان AFC به ایران آمدند و از 3 باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتور بازدید کردند. علت طولانی تر بودن حضور بازرسان این بود که هر سال کنفدراسیون فوتبال وارد جزئیات بیشتری می شود و بیشتر به نقاط ضعف می پردازد تا کیفیت را ارتقاء ببخشد.
وی تاکید کرد: با توجه به مشکلات درآمدی باشگاه های ما، مسائل مالی جزو نقاط ضعف باشگاه ها در صدور مجوز حرفه ای است. در تلاش هستیم که این موارد را برطرف کنیم و در سطح مورد قبول و کاربردی آسیا برسانیم.
وی اصلی ترین مشکل باشگاه ها را تسویه بدهی سنوات گذشته دانست و خاطر نشان کرد: این بررسی ها در رابطه با مدارک فصل گذشته بود که مورد راستی آزمایی قرار گرفت. اگر باشگاه ها نتوانند نقاط ضعف خود را برطرف کنند، برای داشتن مجوز حرفه ای فصل آینده حتما دچار مشکل خواهند شد و احتمال دارد ترکیب نمایندگان ما برای لیگ قهرمانان آسیا دستخوش تغییر شود.
برنامه "جهان فوتبال" روز 29 شنبه اردیبهشت با اجرای مهدی شکری پخش شد. این برنامه شنبه ها ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • دلایل عدم موفقیت تیم های ایرانی در فینال جام باشگاه های آسیا

  • استقلال از زبان مدیرعامل باشگاه

  • اختلال احتمالی عملکرد بازیکنان پرسپولیس در دیدار با کاشیما

  • آسیب شناسی تغییرات ایجاد شده در لیگ فوتسال

  • دلایل حذف زودهنگام تیم ملی فوتسال ایران از المپیک آرژانتین

  • علل حذف تیم فوتبال نوجوانان ایران از رقابتهای قهرمانی آسیا

  • اهداف برگزاری تورنمنت چهارجانبه فوتسال در تبریز

  • بررسی ساختار فوتبال ایران در آسیا

  • جام ملت های آسیا؛ تدافعی یا مالکانه؟

  • کپی نتایج بد مسابقات آسیایی چهارسال قبل