صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه از ساعت 16:05 به مدت 55دقیقه

برنامه "جهان فوتبال" روز شنبه 22 اردیبهشت ماه با حضور آرش شکرریز، کارشناس حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا به موضوع حضور بازرسان AFC در ایران برای راستی آزمایی مدارک باشگاه های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی جهت صدور مجوز حرفه ای اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ آرش شکرریز، کارشناس حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا با تاکید بر لزوم رعایت چهارچوب های بین المللی حرفه ای درخصوص علت حضور بازرسان AFC در تهران اظهار کرد: برای صدور مجوز حرفه ای، باشگاه ها باید 9 بند از الزامات AFC را به انجام برسانند. در حال حاضر بازرسان AFC در ایران حضور دارند و در مورد 3 باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی در حال تحقیق و راستی آزمایی هستند.
وی در ادامه افزود: زمانی که رئیس فیفا به ایران آمد، با رئیس جمهور دیدار داشت. سپس او در راستای حرفه ای شدن فوتبال کشور، دو مطلب را بصورت کتبی تذکر داد که یکی در مورد‌ ورود خانمها به ورزشگاه ها و دومی حق پخش تلویزیونی بود.
شکرریز تصریح کرد: فوتبال حرفه ای نیازمند رویکرد و توجه حرفه ای است و با سیستم کدخدامنشی نمی توان فوتبال را اداره کرد. ما باید به معنای واقعی حرفه ای شویم و دست بردن در عدد و ارقام و سندسازی سبب می شود که شاهد کنار گذاشتن نمایندگان ایران و ابطال پروانه حرفه ای باشگاه ها باشیم.
این کارشناس درخصوص نحوه ارتباط اشخاص رسمی فوتبال با این بازرسین درصورتیکه با این سه باشگاه مشکلی دارند توضیح داد: در دیداری که بنده با بازرسین AFC داشتم؛ ایمیلی را اعلام کردند تا هر کدام از اشخاص رسمی فوتبال که طلب قطعی از یکی از باشگاه های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی دارند که پرداخت نشده است می توانند مستندات خود را ایمیل کنند و کسانی هم که تقاضای ملاقات حضوری دارند می توانند به هتل محل اقامت بازرسان بیایند.
وی با تاکید براین موضوع که طبق قوانین فیفا نیروهای نظامی در هیچ کشوری نمی توانند تیم حرفه ای داشته باشند، در مورد وضعیت تراکتورسازی به عنوان یک تیم نظامی یادآور شد: طبق اساسنامه فیفا، فوتبال باید از مداخلات سیاسی و نظامی به دور باشد و در مورد تیم تراکتورسازی هم آگهی واگذاری داده شده است.
برنامه "جهان فوتبال" روز شنبه 22 اردیبهشت با اجرای مهدی شکری پخش شد. این برنامه شنبه ها ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • دستاورهای فوتبال کشور از جام جهانی2018

  • دوندگی و جنگندگی تیم ملی مقابل مراکش

  • حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، شایعه یا واقعیت؟!

  • پیشنهادات استقلال برای حفظ تیام

  • ترابیان: دلیلی برای حضور 14 تیم فوتسال در لیگ برتر وجود ندارد

  • برنامه و نتایج رقابت های جام جهانی2018

  • ارزیابی گروه ایران در مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا

  • لزوم حرفه ای سازی تیم ها در لیگ دسته یک و دو فوتبال

  • تیم فوتسال تاسیسات دریایی، از قهرمانی تا انحلال!

  • ارزیابی بازی های لیگ برتر فوتبال