صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه از ساعت 16:05 به مدت 55دقیقه

برنامه جهان فوتبال شنبه 12 اسفند ماه با حضور محمد مومنی، سرمربی تیم صبای قم به موضوع وضعیت تیم صبای قم در رقابتهای لیگ دسته یک اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد مومنی، سرمربی تیم صبای قم پیرامون علت قبول سرمربیگری این تیم علیرغم موقعیت نامناسب صبا اظهار کرد: من ریسک کردم و به قول معروف خودکشی کردم و سرمربیگری تیم صبا را پذیرفتم. به خاطر ارق و ارتباط قلبی که بین من و بازیکنان تیم هست؛ این پیشنهاد را قبول کردم. هیچ تعهدی هم برای حفظ صبا در لیگ ندارم ولی به بازیکنان قول دادم تا تمام تلاشم را بکنم و آنها همین قول را به من داده اند و می خواهیم از حیثیت هم دفاع کنیم. دوست داشتم به بازیکنان کمک کنم و از آبروی خودم در قبال آنها گذشتم. ماندن صبا در لیگ کار بسیار سخت و شاید محال باشد.
مومنی درخصوص بزرگترین چالش رقابتهای لیگ دسته یک فوتبال بیان کرد: درست است که حرفه ای شده ایم ولی کمتر نظارت وجود دارد. وقتی برای مسابقات به شهرستانها می رویم؛ ادبیاتی که بکار برده می شود و خود ورزشگاه مسموم است. عوامل فرهنگی ما در این مسائل بسیار ضعیف هستند و هواداران تیم ها هر زمان از میهمان یا میزبان عقب افتاده اند؛ الفاظی بکار برده اند که در شان هیچ ایرانی نیست. امیدوارم این وضعیت سر و سامانی پیدا کند.
وی در مورد داوری ها عنوان کرد: داورهای ما تحت شرایط محیطی قرار می گیرند و شاید خودشان هم نخواهند ولی وقتی می بینند که جو حاکم در بازی طوری است که باید رضایت یک تیم را جلب کنند؛ ممکن است تحت شرایط قرار گیرند و ناخواسته به نفع آن تیم سوت بزنند. درنتیجه قضاوتها تحت شرایط محیطی قرار می گیرد. البته داورها دوست ندارند ولی شرایط محیط و جو حاکم بر ورزشگاه آنها را متقاعد می کند که به نفع تیم میزبان سوت بزنند.
سرمربی صبای قم در ادامه تصریح کرد: شرایط ما با تیم راه آهن تقریبا یکسان است. ما 13 بازیکن داریم و یک مقدار شرایطمان خاص است. در بازی قبلی نیاز به تعویض سوم داشتم ولی بازیکن لباس نداشت تا به زمین بفرستم. ما از جیب خودمان برای بازیکنان هزینه می کنیم تا مشکلی نداشته باشند.
برنامه جهان فوتبال شنبه 12 اسفند با اجرای مهدی شکری پخش شد. این برنامه شنبه ها ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • دستاورهای فوتبال کشور از جام جهانی2018

  • دوندگی و جنگندگی تیم ملی مقابل مراکش

  • حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، شایعه یا واقعیت؟!

  • پیشنهادات استقلال برای حفظ تیام

  • ترابیان: دلیلی برای حضور 14 تیم فوتسال در لیگ برتر وجود ندارد

  • حضور بازرسان AFC در ایران برای راستی آزمایی مجوز حرفه ای تیمهای لیگ برتری

  • برنامه و نتایج رقابت های جام جهانی2018

  • ارزیابی گروه ایران در مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا

  • لزوم حرفه ای سازی تیم ها در لیگ دسته یک و دو فوتبال

  • تیم فوتسال تاسیسات دریایی، از قهرمانی تا انحلال!