از ساعت به مدت

رادیو ورزش

صداي پيشكسوت

گفتگو با ایران الیاسوند، پیشكسوت تنیس روی میز (قسمت چهارم)


در برنامه "صدای پیشكسوت" یكشنبه 26 آذر، ایران الیاسوند، پیشكسوت تنیس روی میز، خاطرات ورزشی خود را ارائه كرد.

1396/09/27
09:02


به گزارش رادیو ورزش؛ ایران الیاسوند، پیشكسوت تنیس روی میز، در پاسخ به این سوال كه تفاوت بازیكنان ما با بازیكنان آسیای جنوب شرقی كه همیشه در كورس قهرمانی هستند، چه تفاوتی دارند، بیان كرد: اینكه ما در خارج از كشور كمتر مقام داریم، دلیل كم كاری و ضعیف بودن بازیكنان نیست؛ بلكه مسئله امكانات مطرح است. كشتی گیر تمرینی كه در سالن دارد را هم می تواند در خانه انجام دهد؛ اما پینگ پنگ میز لازم دارد كه خود نیازمند صرف هزینه است.
وی، افزود: با توجه به اینكه در داخل كشور درباره پینگ پنگ كم تبلیغ شده، مردم كمتر آن را می شناسند؛ البته در سالهای اخیر كه در پارك ها میز پینگ پنگ گذاشتند، شناخت مردم بهتر شده است. زمانیكه بنده بازیكن تیم ملی بودم، زیر جایگاه امجدیه بازی می كردیم و بعدها یك سالن به ما اختصاص داده شد.
پینگ پنگ در دنیا رشته بسیار قوی است. در چین بین چندین هزار نفر مسابقه پینگ پنگ می گذارند و نهایتاً 4 نفر انتخاب می شوند؛ اما در ایران ما برای انتخاب 4 نفر شاید بین 50 نفر مسابقه برگزار كنیم؛ با این شرایط مسلم است كه چینی ها قویتر هستند.
الیاسوند، به خاطره ای اشاره كرد و گفت: من در تیم دانشگاه آزاد، سالهای آخر سالن داشتم و گاهی بازیكنان را به پاركینگ خانه ها می بردم كه در آنجا تمرین كنیم. یك سال در تجریش جایی را به ما معرفی كردند و ما هم برای تمرین به آنجا رفتیم و در هوای برفی و با پالتو به تمرین پرداختیم.
وی، عنوان كرد: علاوه بر امكانات، ارتباطات خارجی و شركت در مسابقات در پیشرفت بازیكنان بسیار مؤثر است. زمانیكه ما بازی می كردیم، هر 4 سال یكبار در مسابقات برون مرزی حضور داشتیم. خوشبختانه اكنون شرایط بسیار بهتر شده است؛ اما اصلاً كافی نیست.
برنامه صدای پیشكسوت، با اجرای فرشته هوشمندی، روزهای شنبه و یكشنبه هر هفته از ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
صدای پیشكسوت