از ساعت به مدت

رادیو ورزش

صداي پيشكسوت

ایران الیاسوند میهمان صدای پیشكسوت (قسمت سوم)


در برنامه "صدای پیشكسوت" شنبه 18 آذر، ایران الیاسوند، پیشكسوت تنیس روی میز، خاطرات ورزشی خود را دوره كرد.

1396/09/18
23:59


به گزارش رادیو ورزش؛ ایران الیاسوند، پیشكسوت تنیس روی میز، در مقایسه مسابقات دوران گذشته و زمان حال گفت: ما به هیچ وجه نمی توانیم زمان گذشته را با حال مقایسه كنیم. اكنون همه چیز علمی و آكادمیك شده است؛ اما دوران بازی ما عشق و علاقه به ورزش حرف اول را می زد و با تمرینات بیشتر به مقام های بالا دست می یافتیم. آن زمان نه كسی به من می گفت چه چیزی بخورم یا نخورم و نه خودم فكر می كردم كه باید برنامه غذایی خاصی داشته باشم. بنده تصور می كردم فقط باید راكت را در دست بگیرم و بازی كنم.
در دوران مدرسه من كلاس ها در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شد و تمام عشق من این بود كه ماه رمضان شود و مادرم اجازه دهد یكسره در مدرسه بمانم تا بتوانم بین دو نوبت را تمرین كنم. عامل موفقیت من فقط عشق و علاقه بود.
وی، در پاسخ به این سوال كه چه سالی به تهران بازگشتید، بیان كرد: در روز شروع جنگ عراق و ایران ما اسباب كشی كردیم و به تهران آمدیم. پس از آن دیگر وارد عرصه مربیگری شدم. سالهای سال در مسابقات پیشكسوتان شركت كردم و هر دفعه موفق به كسب مقامی شدم. برای مسابقات پیشكسوتان جهانی آمریكا اگر ویزا بدهند، انشالله حضور پیدا می كنم.
الیاسوند، ادامه داد: بسیاری از ورزشكاران پس از دوران بازیگری ورزش را كنار گذاشتند و دیگر رنگ سالن ها را ندیدند؛ اما من با توجه به اینكه دبیر ورزش بودم، تمام عمرم در سالن ها گذشته است. من مربیگری را از دبیرستان با تیم های مدرسه شروع كردم تا اینكه دوره های مربیگری را تا مربیگری بین المللی به مرور گذراندم.
برنامه صدای پیشكسوت، با اجرای فرشته هوشمندی، روزهای شنبه و یكشنبه هر هفته از ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
صدای پیشكسوت