از ساعت به مدت

رادیو ورزش

صداي پيشكسوت

ایران الیاسوند در صدای پیشكسوت (قسمت دوم)


برنامه "صدای پیشكسوت" یكشنبه 12 آذر، با ایران الیاسوند، ستاره تنیس روی میز ایران، به مرور خاطرات پرداخت.

1396/09/13
00:36


به گزارش رادیو ورزش؛ ایران الیاسوند، ستاره تنیس روی میز ایران، در پاسخ به این سوال كه كدام مربیان شما در موفقیت شما بیشتر تأثیرگذار بوده اند، بیان كرد: مربیان من دو دسته بودند؛ یك سری من را از لحاظ روحی تقویت می كردند كه اولین و قویترین آنها برادرم و سپس همسرم و ملك زمانی، معلم ورزشم بوده اند. مربی كه به صورت عملی من را پرورش داد و تأثیر بسزایی در روند موفقیتم داشت، امیر احتشام زاده بود. بعدها مستر فولدی از مجارستان برای هدایت تمرینات تیم ملی بانوان و آقایان به ایران سفر كرد و از او هم نكاتی را آموختیم؛ اما در اصل مربی ام احتشام زاده بوده است.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش كه در آن زمان به چه صورت تمرین می كردید، عنوان كرد: برنامه تمرینی آن زمان ما كاملاً متفاوت با تمرینات اكنون بود و از بازیكنان قوی برای مربیگری استفاده می كردند. آن دوران تمرینات سیستماتیك نبود و با مربی به صورت مستقیم تمرین می كردیم. یكی از كارهای جالبی كه احتشام زاده انجام می داد و به نظرم برای جنگیدن انگیزه ایجاد می كرد، این بود كه به ما فرصت بیشتر برای مبارزه می داد. انجمنی كه ما فعالیت می كردیم، آشپزخانه داشت و احتشام زاده همیشه سر آش رشته با ما گیم می زد؛ ما هم برای یك امتیاز بیشتر تمام سعی مان را می كردیم.
الیاسوند، درباره نحوه آشنایی خود با همسرش گفت: اولین سالی كه من به عنوان برگزار كننده مسابقات قهرمانی از تهران به شیراز رفته بودم، همسرم هم با تیم خوزستان به این شهر آمده بود. او بدون اینكه به من چیزی بگوید و خودم متوجه شوم با مرحوم رهبری كه مسئول ورزش كل استان تهران بود، صحبت كرده بود و پس از آن به بنده پیشنهاد ازدواج داد. همسرم، مرتضی رحمانیان قبلاً در حوزه داوری فوتبال و دبیری ورزش مشغول فعالیت بود.
برنامه صدای پیشكسوت، با اجرای فرشته هوشمندی، روزهای شنبه و یكشنبه هر هفته از ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
صدای پیشكسوت