از ساعت به مدت

رادیو ورزش

صداي پيشكسوت

خاطراتی از مسعود صالحیه، پیشكسوت والیبال (قسمت دوم)


در برنامه "صدای پیشكسوت" شنبه 27 آبان، مسعود صالحیه، پیشكسوت والیبال، به مرور خاطرات ورزشی خود پرداخت.

1396/08/29
08:24


به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود صالحیه، پیشكسوت والیبال، درباره بازیهای ملی زمان خود گفت: دوران ما اینطور نبود كه بازیهای تداركاتی زیادی را برنامه ریزی كنند و از نظر بودجه ای می توانستند تنها یك تا سه بازی در خارج از كشور درنظر بگیرند و یك یا دو تیم را به ایران دعوت كنند؛ البته در صورتیكه آن تیم ها می پذیرفتند؛ زیرا تیم های خوب دنیا دعوت ما را قبول نمی كردند. بهترین تیم هایی كه در ایران با ما بازی كردند شوروی، پاكستان و تركیه بودند.
در مسابقات دهه فجر هم كه از كشورهای قدرتمند برای بازی با تیم ملی كشورمان دعوت می كردیم، تیم های باشگاهی یا جوانان خود را می فرستادند.
وی، ادامه داد: در دوران گذشته تیم های ملی ما همه خوب بودند؛ اما به علت اینكه در توپ گیری ضعف بود و یا تماس های كمتری با تیم های خارجی داشتیم، نمی توانستیم به آن سطحی كه حقمان بود، برسیم. والیبال ابتدا در اختیار كشورهای اروپای شرقی بود و همیشه مقام های اول تا ششمی به این كشورها می رسید.
صالحیه، بازی زیبای ایران مقابل بلغارستان را مرور كرد و گفت: در بازی كه با بلغارستان داشتیم، امیر امین، رئیس فدراسیون گفت وقتی رسیدم تابلو را دیدم كه زده ایران 13 و بلغارستان 6 فكر كردم كه شماره ها جابجا شده است. آن زمان تیم بلغار قهرمان دوم دنیا بود. وقتی بازی را 15 بر 6 بردیم و به رختكن رفتیم، مرحوم شریف زاده كه سرپرست تیم بود مقابل همه بازیكنان پانصد لیر به من جایزه داد و از من تشكر كرد.
در سال 70 پروفسور ایم مربی تیم ملی بود. با این مربی ما در آسیایی سال 70 پنجم شدیم؛ درحالیكه در سال 66 با مربی ایرانی سوم شده بودیم.
برنامه صدای پیشكسوت، با اجرای منوچهر زندی، روزهای شنبه و یكشنبه هر هفته از ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
صدای پیشكسوت