از ساعت به مدت

رادیو ورزش

صداي پيشكسوت

خاطراتی از مسعود صالحیه، پیشكسوت والیبال


برنامه "صدای پیشكسوت" شنبه 20 آبان، با حضور مسعود صالحیه، پیشكسوت والیبال، به مرور خاطرات ورزشی این پیشكسوت پرداخت.

1396/08/21
09:28


به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود صالحیه، پیشكسوت والیبال، درباره چگونگی ورود خود به تیم ملی گفت: من والیبال را از سال پنجم دبستان در مدرسه خواجو محله سلسبیل تهران شروع كردم. پس از پایان دوران ابتدایی به دبیرستان جلوه رفتم. دوره اول بودم كه در مسابقات آموزشگاه ها شركت كردم. مرحوم استاد نعمتی مسئول ناحیه ای بود كه مسابقات ورزشی دبیرستان ها در آن انجام می شد. رقابتهای ما در كالج البرز برگزار شد. در این مسابقات نعمتی من را به جبارزادگان معرفی می كند تا بازی ام را تماشا كند. پس از پایان مسابقات دبیرستان ها، اردوی تیم ملی برای المپیك 1964 توكیو در هندوستان آغاز شد كه بنده مدت یك هفته به اردو دعوت شدم.
وی، ادامه داد: جبارزادگان پس از دیدن بازی ام به نعمتی گفت كه صالحیه بازیكن خوبی است؛ اما او سنش كم است و اگر بخواهم او را انتخاب كنم، ممكن است كه خراب شود و دیگر اینكه جواب بازیكنان قدیمی را نمی توانم بدهم؛ ولی دوره بعد حتماً او را انتخاب خواهم كرد. 6 ماه بعد كه تیم ملی برای مسابقات جام ریاست جمهوری تركیه اعزام می شد به عضویت تیم ملی درآمدم.
صالحیه، در مرور خاطرات دوران بازیگری گفت: در بازیهایی كه انجام دادم؛ گاهی پیش می آمد كه پاسورها به درستی پاس نمی دادند و من اوت می زدم یا به تور برخورد می كرد و یا دفاع می شد؛ در این هنگام با صدای بلند می گفتم پاس خوب بود و مقصر من بودم. با توجه به اینكه پاسور موتور تیم است، هدفم این بود كه آرامش را برای وی ایجاد كنم تا تیم را بچرخاند. امتیاز دیگری كه این حركت برای من داشت، این بود كه پاسورها در هر شرایطی دوست داشتند، به من پاس بدهند؛ زیرا تنها كسی كه اعتراض نمی كرد و حتی عیب او هم تقصیر خود می انداخت، من بودم.
وی، در پاسخ به این سوال كه برای بازیكنان امروز چه توصیه اخلاقی دارید، بیان كرد: به نظرم بهترین بازیكن حتی در سطح اول جهان، باید اخلاقی بهتر از بازی خود داشته باشد. اخلاق مهمتر از بازی است. كسی كه می خواهد محبوبیت بدست بیاورد و جامعه او را به عنوان ورزشكار با اخلاق بپذیرند، باید رعایت ادب و احترام به دیگران را همیشه درنظر داشته باشد.
برنامه صدای پیشكسوت، با اجرای منوچهر زندی، روزهای شنبه و یكشنبه هر هفته از ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
صدای پیشكسوت