از ساعت به مدت

رادیو ورزش

صداي پيشكسوت

نینا زرگر صالح و دوران بازیگری بسكتبال

برنامه "صدای پیشكسوت" شنبه 6 آبان، با حضور نینا زرگر صالح، پیشكسوت بسكتبال، به مرور خاطرات بسكتبالی این پیشكسوت پرداخت.

1396/08/07
08:42

به گزارش رادیو ورزش؛ نینا زرگر صالح، پیشكسوت بسكتبال، در مرور خاطرات خود گفت: فروردین سال 51 اردوی تداركاتی پیش از مسابقات آسیایی را داشتیم. پس از این اردو 16 نفر به تیم ملی دعوت شدیم. آن زمان شیرالیو تیم دختران و پسران را برای مسابقات آسیایی و كره تمرین می داد. با توجه به اینكه در این مسابقات تنها 13 بازیكن را می توانستند اعزام كنند، قرار شد 2 نفر از آقایان و 3 نفر از بانوان را به قید قرعه از تیم خارج شوند كه قرعه به نام من، فرزانه نوربخش و مهوش طباطبائی افتاد.
وی، ادامه داد: پس از خروجم از لیست اعزامی به مسابقات آنقدر به من برخورد كه الان كه فكر می كنم، با خود می گویم، وقتی مسئله قرعه كشی بود، نباید آنقدر بهم برمی خورد. من آنقدر بهم برخورد كه این مسئله را تقصیر باشگاه انداختم و معتقد بودم كه باید از من حمایت می شد و در تركیب قرار می گرفتم. پس از قرعه كشی قهر كردم و از تیم آزمایش جدا شدم و به تیم دیگر ملحق شدم؛ اما مجدداً به تیم آزمایش پیوستم.
سال 48 یك بازی دوستانه با تیم شوروی داشتیم. برای دیدار با شوروی ما را به صورت زمینی بردند كه خیلی سخت گذشت. بازی هایمان چه در بخش آقایان و چه در بخش بانوان اصلاً با تیم های شوروی قابل مقایسه نبود. این مسابقات در كسب تجربه تیم های ما بسیار مؤثر بود.
زرگرصالح، در پاسخ به این سوال كه شما چطور جذب ایرانا شدید و مربی شما در این تیم چه كسی بود، بیان كرد: من وقتی به ایرانا پیوستم، بعد از مدتی كلیه بازیكنانمان جذب ایرانا شدند و زیر نظر لطفی كار كردیم. مسئولین این باشگاه حمایت خوبی از تیم داشتند. درست است كه آن زمان در ازای بازی پول دریافت نمی كردیم؛ اما حداقل جوایزی مثل سكه اهدا می كردند.
برنامه صدای پیشكسوت، با اجرای فرشته هوشمندی، روزهای شنبه و یكشنبه هر هفته از ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
صدای پیشكسوت