از ساعت به مدت

رادیو ورزش

صداي پيشكسوت

خاطراتی از چهره ماندگار پینگ پنگ ایران

در برنامه "صدای پیشكسوت" شنبه 15 مهر، امیر احتشام زاده، پیشكسوت تنیس روی میز، بخشی از خاطرات ورزشی خود را شرح داد.

1396/07/16
08:55

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر احتشام زاده، پیشكسوت تنیس روی میز، در خصوص زندگی ورزشی خود گفت: من در دبیرستان البرز تحصیل كردم و در رشته های مختلفی از جمله: فوتبال، والیبال، بسكتبال و ... فعال و درخشان بودم. در همان دوران مدرسه مجروح شدم و 6 ماه استراحت داشتم؛ پس از آن به مدرسه بازگشتم و با توضیح مجروحیتم از من خواستند كه بازی پینگ پنگ را تماشا كنم و اگر به این رشته علاقه داشتم، آن را دنبال كنم. در آن روز برای نخستین بار راكت را به دست گرفتم و مشغول بازی شدم كه از بازی خوب من همه متعجب شدند. 3 ماه پس از آغاز فعالیتم در رشته پینگ پنگ، قهرمان دبیرستان ها شدم.
پیشكسوت تنیس روی میز، ادامه داد: من علاوه بر تمرین در مدرسه در باشگاه های مختلف نیز تمرین داشتم تا اینكه مسابقات باشگاه ها شكل گرفت و فدراسیون تأسیس شد. بنده ابتدا عضو باشگاه تاج (استقلال) شدم كه در این باشگاه هم خودم قهرمان شدم؛ هم در دوبل مقام اول را كسب كردم و نیز تیم تاج را به عنوان قهرمانی رساندم. آن زمان ما اصلاً مربی نداشتیم و با استعداد ذاتی خودمان تمرینات را پیش می بردیم و كسب موفقیت می كردیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه در دورانی كه در باشگاه تاج عضویت داشتید با چه كسانی هم تیمی بودید، بیان كرد: مرحوم خاموشی، مرحوم احمد مدرسی، یوسف تیزهوش، پروفسور هوشنگ سیمان و بنده آن زمان عضو باشگاه تاج بودیم.
احتشام زاده، تصریح كرد: در سال 1329 مسابقات تیم ملی گذاشتند كه من اول شدم و خاموشی و مدرسی مقام دوم و سوم را كسب كردند. قرار بود ما 3 نفر به مسابقات جهانی اتریش اعزام شویم كه جهانبانی، رئیس سازمان ورزش اعلام كرد بودجه كافی برای اعزام نداریم؛ من هم یك زمین در بلوار كشاورز داشتم كه به قیمت 12500 تومان فروختم و به تیمسار جهانبانی دادم و برای بازیكنان هم لباس تهیه كردم.
برنامه صدای پیشكسوت، با اجرای منوچهر زندی، روزهای شنبه و یكشنبه هر هفته از ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
صدای پیشكسوت