از ساعت به مدت

رادیو ورزش

صداي پيشكسوت

مهین كوره چیان و خاطرات بسكتبالی


برنامه "صدای پیشكسوت" شنبه 1 مهر، با حضور مهین كوره چیان، پیشكسوت بسكتبال، به مرور خاطرات ورزشی این بسكتبالیست اختصاص داشت.

1396/07/02
07:57


به گزارش رادیو ورزش؛ مهین كوره چیان، پیشكسوت بسكتبال، در پاسخ به این سوال كه چه زمانی متوجه شدید به رشته بسكتبال علاقه دارید، تشریح كرد: زمانیكه بنده دوران دبستان را سپری می كردم، برادرم در دبیرستان رهنما بود. ورزش بسكتبال دبیرستان رهنما آن زمان شهرت داشت و در مدارس تهران اول بود. قهرمانان شاخصی مثل: خلخالی ها، كاشانی، مشحون و... در این مدرسه با مربیگری مرحوم نیكو پرورش پیدا كردند. برادر من هم برای تمرین در مدرسه توپ بسكتبال خریده بود و توپ را بعد از كلاس به خانه می آورد. اولین دفعه ای كه این توپ را دیدم و لمسش كردم به آن علاقه مند شدم. تابستان ها برادرم دربیل و برخی فنون بسكتبال را با من كار می كرد تا اینكه خودم وارد دبیرستان شدم و رشته بسكتبال را برای زنگ ورزش انتخاب كردم. آن زمان به این صورت بود كه دانش آموزان می توانستند در 3 رشته ورزشی فعالیت داشته باشند و به انتخاب خود وارد هر یك از آنها می شدند.
وی، عنوان كرد: آن زمان تیم 3 سال اول دبیرستان را تیم خرد و 3 سال دوم دبیرستان را تیم كلان می گفتند. من از همان ابتدا برای تیم خرد انتخاب شدم و به مسابقات ورود پیدا كردم. خانواده من موافق ورزش حرفه ای نبودند و به دلیل اینكه این ورزش جزء درسم بود، به ادامه تمریناتم پذیرفتند تا اینكه تیم ما در منطقه اول شد و باید برای مسابقات استان به استادیوم حیدرنیا (فرح سابق)می رفتیم كه خانواده ام با رفتن من به این رقابتها مخالفت كردند؛ اما از آنجاییكه اشتیاق من به ورزش زیاد بود، توانستم رضایتشان را جلب كنم.
كوره چیان، ادامه داد: تیم مدرسه ما بعد از اینكه مقام دوم آموزشگاه های استان را كسب كرد، با كمك خلخالی 2 سال در باشگاه پاس تمرینات را پیگیری كردیم. مرحوم سیمین شفیقی، كاپیتان تیم ملی بسكتبال، تیم باشگاهی خود را به این باشگاه آورد و با دیدن بازی من دعوت كرد كه به تیم پاس كه لیگ برتری بود، بپیوندم. با این تیم مقام نخست كشور هم كسب كردیم. پس از اینكه شفیقی بر اثر یك تصادف دار فانی را وداع گفت، تیم منحل شد و من تصمیم گرفتم به تیم تاج سابق بپیوندم.
برنامه صدای پیشكسوت، امروز با اجرای فرشته هوشمندی روی آنتن رفت. این برنامه روزهای شنبه و یكشنبه هر هفته از ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
صدای پیشكسوت