صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

يک شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقيقه

برنامه ورزش در آینه قانون یکشنبه ۲۲ اسفند ماه با حضور دکتر هویک بهبو، وکیل دادگستری به بررسی شرایطی که حادثه ورزشی قابلیت تعقیب و پیگیری دارد؛ اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر هویک بهبو، وکیل دادگستری درخصوص سوال شنونده ای در مورد ایست قلبی ورزشکار در سالن ورزش و امکان استفاده از بیمه توضیح داد: طبق قوانین و قرارداد با بیمه می توان از بیمه استفاده کرد. اگر فرد فوت شده باشد دیه کامل تعلق می گیرد و در صورت زنده بودن می تواند هزینه درمان را تا سقف تعیین شده مطالبه نماید.
بهبو پیرامون شرایطی که حادثه ورزشی قابلیت تعقیب و پیگیری دارد اظهار کرد: اگر ورزش در چهارچوب اخلاق، قانون و رعایت موازین شرعی نباشد به تعریفی از اهداف عالی خود دور شده است. زمانی که ورزش از هدف عالی خود دور شود قابلیت تعقیب و پیگیری دارد. هر اقدامی در حوزه ورزشی که ناشی از عملیات داور، بازیکن، تماشاچی و ... باشد و از هدف ورزشی دور باشد دیگر مصونیت مسئولیت مدنی شامل آن نمی شود و قابل پیگیری است.
برنامه ورزش در آینه قانون، یکشنبه ۲۲ اسفند کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی محسن افضلی و اجرای زهرا محمودوند تقدیم شنوندگان شد. ورزش در آینه قانون ساعت ۱۳:۳۰ یکشنبه ها به مدت ۳۰ دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: مونا رئیس پور

مرتبط با این خبر

  • اماکن ورزشی و مشکلات حقوقی مرتبط با آن

  • پیگیری حقوقی لازم در یک حادثه ورزشی چیست؟

  • بررسی ابعاد حقوقی حادثه سقوط بهمن و فوت کوهنوردان