صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك هفته در میان شنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

برنامه مجله ورزش های همگانی شنبه 7 اسفند با حضور شاه محمدی، مسئول مسابقات ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی ساری و کوشکی، دبیر المپیاد دختران دانشجو به ارائه توضیحاتی درباره این مسابقات اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ یکی از همایش هایی که اخیرا در ساری برگزار شده؛ مسابقات ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی ساری است. مائده علاقمند؛ گزارشگر رادیو ورزش در این خصوص گفت: این دومین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور در رشته های مختلف علوم پزشکی است که به میزبانی ساری انجام می گیرد. پس از ورود تیم ها در روز پنجشنبه مسابقات در روز جمعه رسما آغاز شد و تا سه شنبه ادامه خواهد داشت.
شاه محمدی، مسئول مسابقات توضیح داد: المپیاد ورزشی دانشجویان دختر علوم پزشکی سراسر کشور به میزبانی وزارت بهداشت و درمان انجام شد. خوشبختانه دانشجویان اسقبال خوبی داشتند و بیش از 1200 نفر در قالب 15 رشته در این مسابقات شرکت کردند. سطح فنی مسابقات عالی بود و 51 دانشگاه در رقابت ها حضور داشتند.
کوشکی، دبیر المپیاد دختران دانشجو در اینباره ابراز کرد: من، سرپرست تیم هاو عوامل فنی و اجرایی که از فدراسیون ها آمدند از جریان مسابقات راضی هستیم. ایجاد شور و نشاط در میان دانشجویان رشته های پزشکی با توجه به حجم دروسی که باید بخوانند و کارورزی هایی که در بیمارستان انجام می دهند؛ اهمیت زیادی دارد. بنابراین نیاز است تا ورزش همگانی در جامعه پزشکی نهادینه شود. زیرا در کنار انجام این فعالیت ها و ایجاد نشاط به جنبه سلامتی، اتحاد تیمی و وحدت توجه می شود.
رشته های جذابی مانند لیوان چینی، تنیس روی میز با دست مخالف، شطرنج سرعتی و ... وجود داشت. قطعا برای نهادینه کردن ورزش در میان جوانان باید ساختارسازی جذاب و خوبی داشت. سپس طوری در خوابگاه ها و محیط های دانشگاهی فعالیت های ورزشی را ترویج داد که علاقمندی ها را برای رسیدن به اهداف بالاتر و جذب مخاطبین جلب کند.
دختران دانشجوی رشته های پزشکی مادران آینده و همچنین عهده داران سلامت جامعه اند که نهادینه کردن ورزش در میان آنها به سالم سازی جامعه ای به مراتب وسیعتر کمک می کند.
برنامه زنده مجله ورزش های همگانی شنبه 23 بهمن، کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای ییرایرانی اری بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای شنبه و بصورت یک هفته درمیان به مدت 55 دقیقه بروی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود.

مرتبط با این خبر

  • پینت بال پویا و نشاط آفرین

  • آشنایی با کمیته کراس بیت

  • لذت پیاده روی ساحلی

  • ورزش های طبیعی ارزان و جذاب

  • مشارکت 24٪ از مازندرانی ها در ورزش همگانی

  • مشارکت 21 درصدی مردم در ورزش همگانی رضایت بخش نیست

  • یوگا، آرام سازی جسم و روح

  • آغاز به کار انجمن مشاوره ورزشی

  • گردش و ورزش در طبیعت

  • آمادگی انجمن یوگا جهت برگزاری دوره های تخصصی برای نهادهای دولتی و غیر دولتی