جهان ورزش (همگانی) پنج شنبه از ساعت 15:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي همگاني)

گفتگو پیرامون ورزش چوگو در برنامه جهان ورزش ویژه ورزش‌های همگانی

برنامه جهان ورزش ویژه ورزش‌های همگانی امروز به گفتگو با رجب پور رئیس انجمن ورزشی چوگوی كشور درباره این رشته پرداخت.

1401/04/02
16:53

به گزارش رادیو ورزش؛ رجب پور در این گفتگو درباره معنای نام چوگو بیان داشت:چوگو از دو كلمه چو و گو به معنای چوب و گوی دوران باستان میباشد كه بازمانده از دوران ساسانی میباشد.

این ورزش دارای قواعد و مقرراتی است كه با یك سرچ ساده در اینترنت قابل مشاهده است و اكنون بعنوان یكی از بازیهای زیرمجموعه فدراسیون ورزشهای همگانی است.

رجب پور ادامه داد : دیروز روز ملی چوگو بود و سالیان گذشته بنده از كارشناسان و پیشكسوتان این رشته خواستم كه یك سری قواعد جدید برای این كار درنظر بگیریم وچون بازی چوگو یك بازی باستانی میباشد ما اول تیر را بعنوان روز چوگو استفاده كردیم‌.

رئیس انجمن چوگو گفت : امسال نیز 10 برنامه را برای 22 استان فعالمون درخواست كردیم كه از ظرفیت های استانی خود برای برگزاری یك جشن ملی بزرگ روز چوگو استفاده كنند.

رجب پور درباره تفاوت چوگو و چوگان گفت: چوگان ورزش با اسب میباشد اما در چوگو ما از یك انسان و فرد استفاده میكنیم كه در كشورمان سه رده سنی و در هر دو قشر بانوان و آقایان فعالیت میكنیم.

وی در پایان‌ گفت برای اینكه ما بتوانیم در امسال برنامه ها را به خوبی پیش ببریم باید در همین ماه جدید جلسات پیشسكوتان داشته باشیم تا در مرداد یا شهریور بتوانیم مسابقات كشوری را برگزار كنیم و امیدواریم‌ شبكه رادیو ورزش نیز همراه ما باشد.

برنامه جهان ورزش(ورزش‌های همگانی) هرروز از ساعت 15 تا 16 از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش خواهد شد.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های همگانی)